Batı Trakya Haber

Müftü Mete’ye Çok Anlamlı Ziyaret

BAKEŞ ailesi İskeçe Seçilmiş Müftüsü Ahmet Mete’ye ziyarette bulundu.

BAKEŞ ailesi İskeçe Seçilmiş Müftüsü Ahmet Mete’ye ziyarette bulundu.

Berat Kandili münasebetiyle BAKEŞ’e bağlı Gökçeler ve Kireççiler çocuk yuvaları Öğretmenleri, üç öğrencisiyle birlikte İskeçe Seçilmiş Müftüsü Ahmet Mete’ye ziyarette bulundu. Müftü Ahmet Mete, pandemi sebebiyle gelemeyen diğer öğrencilerin de hediyelerini öğretmenlerine takdim ederek kendilerine ulaştırılmasını sağladı.

İskeçe Seçilmiş Müftüsü Ahmet Mete, Berat Kandili sebebiyle, BAKEŞ ailesine ve çocuklara yaptıkları bu anlamlı ziyaretten ötürü memnuniyetini ifade etti. Müftü Mete dini açıdan önem taşıyan böyle günlerde bilhassa çocukların Batı Trakya’daki dini önderlerini ziyaret etmelerinin önemine değindi ve geleceğe umutla bakılması açısından büyük önem taşıdığını dile getirdi.

Müftü Ahmet Mete her fırsatta yaptığı gibi bu defasında da, tüm anne ve babalara da çağrıda bulunarak, çocuklarını Batı Trakya’da Azınlığımızın dini ve milli kimlik ve değerlerine göre yetiştirmelerini, ait oldukları İslam ve Türk kültürünün içinde gerekli olan her değerin tarihten beri fazlasıyla yeterli bir şekilde var olduğunu, dolayısıyla da başka din ve kültürlerden birşeylere tamah vermemeleri, çünkü o yavruların önce kendi ailelerine vede yarınlarda Batı Trakya’da toplumumuza birer değerli bireyler olarak yetişmelerinin önemine vurgu yapıyor.

Müftü Mete son olarak, bu tür ziyaretlerin gelecekte daha da artması için çocuklarımızı sevgiyle kucaklamamız gerektiğini ve onları sevindirmek için kendilerinin Müftülük kurumu olarak ne gerekiyorsa her zaman yaptıklarını ve bundan sonra da yapmaya hazır olduklarını dile getirdi.

 

Haberin devamını oku

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Rastgele Haberler

Başa dön tuşu
EnglishGermanGreekTurkish