Batı Trakya Haber

Müftü Mete: “Camilerimiz Cemaate Kapalı, Ancak Ezanlar Okunmaya Devam Edecektir”

"Sabır günleri yine gelmiştir. Bulaşıcı hastalıktan dolayı hepimiz önlemlere uymalıyız."

İskeçe Seçilmiş Müftüsü Ahmet Mete, Yunanistan genelinde Koronavirüs pandemisi nedeniyle 7 Kasım 2020 Cumartesi gününden itibaren uygulanmaya başlayacak olan sokağa çıkma kısıtlanması nedeniyle, İskeçe bölgesindeki soydaşlarına bir mesaj gönderdi.

Müftü Ahmet Mete yazılı mesajında, “Camilerimiz cemaate kapalı olacaktır. Ezanlar okunmaya devam edecektir” vurgusu yaparak soydaşlarını alınan önlemlere uymaya ve sağlıklarını korumaya davet ediyor.

Müftü Mete’nin açıklaması aynen aşağıdaki gibidir:

“Bulaşıcı hastalıktan dolayı hepimiz önlemlere uymalıyız.”

“Değerli kardeşlerim. Sabır günleri yine gelmiştir. Bulaşıcı hastalıktan dolayı hepimiz önlemlere uymalıyız. Evde olaçağımız üç haftalık dönemde Müslüman olarak kendimizi yenileme fırsatını kullanmamız lazım.

Komşular ve akrabalardan da uzak kalarak, dini eksikliklerimizi tamamlamaya uğraş vermeliyiz. Unutulan Kur’an-ı okumalı, Kaza namazlarımızı kılmalı ve buna benzer ibadetlerde bulunmalıyız.

Camilerimiz cemaate kapalı olacaktır. Ezanlar okunmaya devam edecektir. Evlatlarımız Kur’an eğitimini de hocalarından bilgisayar veya telefonlardan alacaktır. Ebeveynlerin yardımcı olmasını istirham ederiz. Allâh-u Teâlâ hepimizi bu ve bunun gibi salgınlardan muhafaza eylesin.”

Haberin devamını oku

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Rastgele Haberler

Başa dön tuşu
EnglishGermanGreekTurkish