Batı Trakya HaberEditörün Yazıları

Milletvekilleri ve Yerel Yönetciler Dendias’a Karşı Neden Suskun?

Siz siyasilere sesleniyor halkımız, Batı Trakya’da siz siyasilerden “son çıkan kapıyı kapatsın!!!!!”

Ey Batı Trakya Türkleri, bugün fazla uzun uzun yazmayacağım. Nokta atışı ile sadece kısa ve öz, halkın bana çarşıda pazarda sorduklarını siyasilerimize soruyorum. Yine bana kızacaklar, beni şikayet edecekler ama olsun. Dağın zirvesi karlı olmaya alışıktır.

Ülkemiz Yunanistan’ın Dışişleri Bakanı Nikos Dendias, Batı Trakya’da yaşayan Azınlığın kimliğini bu güne kadar hiç bir kez bu şekilde ve bu kadar net ve katı bir şekilde inkar etmemişti. Sürekli Yunan basınında “Ellines Musulmani” (Yunanlı Müslümanlar) yazılarını okuyorduk, ancak bu defasında ülkemizin Dışişleri Bakanı Nikos Dendias bizlerin kimliğini resmen inkar etti ve toplumumuz insanlarını Yunan ama Müslüman olarak adlandırdı vede Yunan devletinin Azınlığa karşı politikasını açıkça göstermiş oldu.

Azınlığı yalnız ve savunmasız mı bıraktılar?

Batı Trakya Müslüman Türk Azınlığı’nın seçtiği ve bu dönem Parlamentoya gönderdiği Milletvekilleri Rodop ilinden İlhan Ahmet, İskeçe ilinden de Hüseyin Zeybek ve Burhan Baran, her fırsatta “havadan sudan” soru önergeleri verirken, şu ana kadar görüldüğü üzere hiç biri bırakın soru sormayı, bir açıklama yapmadılar. Günahlarını almayayım ama, belki yaparlar ve kimin tarafında ve Azınlığın temelini savunup savunmadıklarını belli ederler.

Yerel yöneticiler ne diyor?

Gelelim Azınlığın oylarıyla Yerel Yönetimlere seçilenlere. “Türklük satandan” tutun da “mangalda kül” bırakmayanlara. Belediye Başkanlarına soruyor halkımız, siz Dendias’ın bu yaptığı kimlik inkarına ne diyorsunuz? Bir cevabınız olacak mı?

Yine açıkça Batı Trakya Türk insanının sorduğunu aktarıyorum. Doğu Makedonya-Trakya Eyalet Başkanı Yardımcıları Ahmet İbram, Cihan İmamoğlu ve Multaza Tarkan ve diğer Meclis üyelerine, sizin de bir cevabınız var mı? halkımız soruyor ve merak ediyor.

Yoksa bu Azınlık kendi kaderine mi terk edildi? Bir soranı, bir hakkını arayanı yok mu? Bilmek istiyor Batı Trakya’daki Türk’ler.

Batı Trakya’da yaşayan halkıma sözüm az olur, bu halk Türk’lük kimliğini nasıl korudu geçmişte gösterdi. Üzerine düşeni yaptı. Kısacası onbinler hep bir ağızdan “Rodop ili mahkeme Binası önünde ve caddelerde hep bir ağızdan “TÜRKÜZ!!!!” diye haykırdı. Gerekirse yine yapar ama……

Siz siyasilere sesleniyor halkımız, Batı Trakya’da siz siyasilerden “son çıkan kapıyı kapatsın!!!!!”

Sandıklara az kaldı. BEYAZ günleri yine göreceğiz sandıklarda bu defasında hemde ne görmek…..Herkes sandıktan payına düşeni alacak.

Haberin devamını oku

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Rastgele Haberler

Başa dön tuşu
EnglishGermanGreekTurkish