Yunanistan Haber

Miçotakis’ten Türkiye İle Diyaloga Karşı Çıkan “Aşırı” Seslere Mesaj

Miçotakis, Türkiye ile diyaloğu reddeden Yunanistan içindeki "aşırı seslere" karşı çıkma ihtiyacından bahsetti.

Miçotakis, Türkiye ile diyaloğu reddeden Yunanistan içindeki “aşırı seslere” karşı çıkma ihtiyacından bahsetti.

Başbakan Miçotakis, dün Atina’daki “Dostluk” Forumu ve akabinde toplantıya yönelik Ankara’nın açıklamaları ve Atina’daki keşif temaslarının ikinci toplantısı öncsinde dün gece katıldığı Uluslararası Dış İlişkiler Konseyi’nde yaptığı konuşmada kendi mesajını gönderdi.

Başbakan Kiriakos Miçotakis çevrim içi katıldığı, Uluslararası Dış İlişkiler Konseyi’nde yaptığı konuşmada, ülke için ulusal olarak zararlı olan Türkiye ile diyaloğu reddeden Yunanistan içindeki “aşırı seslere” karşı çıkma ihtiyacından bahsetti.

Ancak Miçotakis, Türkiye’ye de mesaj göndererek, “ülkemizin caydırıcı gücünün çok güçlü olduğunu hiç kimse tartışmadan Türkiye ile iyi bir ruh hali içinde konuşmak istediğimizi vurgulamak istiyorum” dedi.

Miçotakis Yunanistan içindeki aşırı seslere yönelik ise, “Kendine güvenen bir ülke konuşabilir ve haklarını savunabilir. Bazen de ülke içinde bile istemediğimiz ve ulusal çıkarların yararına olmadığını düşündüğümüz durumlarda çıkan aşırı seslere tabii ki karşı çıkabilir.” İfadelerini kullandı.

Haberin devamını oku

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Rastgele Haberler

Başa dön tuşu
EnglishGermanGreekTurkish