Batı Trakya HaberEditörün Yazıları

Metios’un Kapısına Dayandılar, “Koyunlar Gibi Yaşıyoruz!”

“Koyunlar gibi yaşıyoruz, ne bekliyorlar, sel sularında ölmemizi mi?"

12 Ocak’tan bu yana BİRLİK Gazetesi olarak Karagözlü köyünde gerekli önlemlerin alınmakta geç kalındığı dolayısıyla da yetkilileri uyarmıştık.

Bize özellikle de Azınlık siyasilerinden karşı çıkanlar da oldu. Ama malesef keşke biz haklı çıkmasaydık da bu vatandaşlar dün gece yine sel kabusunu yaşamasalardı.

Tekrar yazıyoruz! BU İNSANLARIN SESİNE KULAK VERİN!

Ama siyasilerimiz şunu unutmasınlar, kendilerine hakaret etmedik, etmiyoruz, ama Batı Trakya’da gerçekleri yazan, siyasilerin “fotoğraf hizmeti” reklamını yapmayan tek gazete olmaya da devam edeceğiz.

Soydaşlarımızın, kardeşlerimizin hak ve hukukunu koruyacağız. Daha ki gerçek anlamda bu tür zamanlarda hizmet verilmesi çin bazı kurumlarda yumruğunuzu masaya vuruncaya dek eleştireceğiz ve buna da hiç bir güç mani olamayacak!

Dün gece yine kabusu yaşadılar!

 

Karagözlü köyü sakinleri dün gece yine kabusu yaşadı. Yağan sağanak yağmur sonrasında sel suları yine evlerine kadar geldi. Öyle ki 12 Ocak’ta yaşanan sel felaketinden bu yana ne Gümülcine Belediyesi ne de Doğu Makedonya-Trakya Eyalet Başkanlığı önlem amaçlı birşey yapmadı.

Karagözlü köyünden Kenan isimli kardeşimiz daha önce söylediği gibi, “iki kişi iş makinesi ile saat 10:00’da geliyor, 12:00’da kaçıyor ve hiçbir şey yapılmıyor” diyerek yetkilileri uyarmış ve isyan etmişti.

Bıçak kemiğe dayanmış olacak ki bu sabah Karagözlü sakinlerinden oluşan yaklaşık 15 kişilik bir grup Eyalet Başkanı Hristos Metios’un kapısına dayandı ve bu duruma isyan ederek, “bizi 30 kişi olarak bir odaya tıktıtar koyunlar gibi yaşıyoruz, ne bekliyorlar, evlerimizin içinde sularda ölmemizi mi? diyerek tepkilerini koydular.

“Adeta kapıdan kovuldular!”

İlginç bir olay ise Eyalet Başkanlığı önüne gelen Karagözlü halkına güvenlik görevlisinin yaklaşımının hiçte uygun ve saygılı olmadığı görüldü. Koronavirüsü bahane eden güvenlik görevlisi, vatandaşları basamaklardan kapının önünden uzaklaşmaları için uyardı ve vatandaşlar buna da tepki gösterdi.

Daha sonra kapının önüne inen Metios Karagözlü sakinlerine gerekenin yapılacağını söyledi ve vatandaşları yatıştırmaya çalıştı.

Haberin devamını oku

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Rastgele Haberler

Başa dön tuşu