Batı Trakya Haber

Metios ve Ekibinin “Suyu Kaynadı”!

Metios ve ekibinin “saltanatı” sona yaklaştığı görülüyor. Gelecek seçimlerde seçilmesi neredeyse imkansız.

Metios ve ekibinin “saltanatı” sona yaklaştığı görülüyor. Gelecek seçimlerde seçilmesi neredeyse imkansız.

DMT Eyalet Başkanı Hristos Metios ve ekibinin başarısızlığından dolayı sadece Azınlık insanı değil, artık çoğunluk da kendilerini istemiyor. Sayın Metios seçildiği günden beri Azınlığa ne yaptı ki? Ortalıklarda dolaşmıyor zaten. Azınlığın hangi etkinliğine katıldı? Hangi işsizlik sorununa çare buldu? Sel suları baskınında dahi kendisi ve ekibi sınıfta kaldılar.

Doğu Makedonya-Trakya Eyalet Başkanı Hristos Metios, Batı Trakya’da Yunan seçmen tarafından olduğu kadar Azınlık seçmeni tarafından da malesef geçerli not almadığı görülüyor. Yapılan bir araştırmaya göre Metios’un tekrar seçilmesi neredeyse imkansız gibi görünüyor.

Anket şirketi Palmos Analysis tarafından Populus Strategy and Insights adına Kuzey Yunanistan’da için yapılan bir kamuoyu araştırmasının sonuçlarına göre, ankete katılanların sadece %25’i Metios için olumlu bir görüş belirtiyor.

Anket sonuçları Selanik merkezli “Makedonia” gazetesinin Pazar günkü ekinde yayınlandı ve buna göre dört vatandaştan sadece biri Hristos Metios hakkında olumlu görüşe sahip. Telefon aracılığıyla gerçekleştirilen ankete Azınlık insanının da katıldığı ifade ediliyor.

Ayrıca, ankete katılanların %48’i Metios’un çalışmalarından memnun olmadıklarını söylerken, sadece %33’lük bir oran olumlu görüş belirtiyor.

Son olarak, neredeyse ankete her iki katılımcıdan biri, 2023’te Metios’un yeniden seçilmemesi gerektiğine inanıyor, sadece %28’i “Evet” veya belki “Evet” derken, %28’i “Bilmiyorum” yanıtını verdiği görülüyor.

Bu sonuçları yorumlayan Doğu Makedonya-Trakya Eyaleti’nde anamuhalefetteki Bölgesel Sentez (Periferiaki Sinthesi) listesi şu açıklamayı yaptı:

“Metios bölgede “Persona non grata”

“Hristos Metios Doğu Makedonya-Trakya Bölgesinde “Persona non grata” istenmeyen kişi. Çoğumuzun bildiği şeyi o kabul etmeyi reddediyor. Bizim ekibimiz tarafından bu sonuçlar az çok bekleniyordu. Hristos Metios ve işbirliği yaptığı kişiler, DMT Bölgesi’ni bir büyüme yörüngesine oturtmakta başarısız olmakla kalmadılar, aynı zamanda imkansızı da başardılar: zaten başlamış olan her kalkınma çabasında el frenini çektiler.

Araştırmanın sonuçlarında DMT bölgesi vatandaşların görüşüne göre en büyük sorun,Metios idaresi tarafından kesinlikle önlem alınmayan işsizlik sorunudur. Metios’un yerel şirketlere yapmak istediği en ufak bir yardım bile yetersizliğinden dolayı başarısız oldu. Ve bu, Doğu Makedonya Trakya bölgesinin belki de en kötü yönetiminin yaşadığı onlarca başarısızlığından sadece bir tanesidir. Bunu “kötü” yapan ise, yöneticilerinin yetersizliğinden çok, bölgemiz ve ülkemiz için en zor zamanlardan birinde bu kişilerin yönetimin başında olmalarıdır.

Ne yazık ki, durumun düzeleceği yanılsamasına sahip değiliz. Metios idaresinin kaçışı devam edecek ve bununla birlikte vatandaşların hayal kırıklığı da büyüyecek.

Biz muhalefet listesi olarak, bölgemizin ve halkının geleceğinin yönetimini devralana kadar, “kurtarılabilekse eğer her şeyi” kurtarmak için Metios yönetimini sıkı eleştiri ve denetimini sürdürmeye kararlıyız.”

Haberin devamını oku

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Rastgele Haberler

Başa dön tuşu
EnglishGermanGreekTurkish