Yunanistan Haber

Metios Dedeağaç ve Gümülcine’ye Doğal Gaz Müjdesi Verdi

Doğu Makedonya-Trakya Bölge (DMT) Başkanı Metios Dedeağaç ve Gümülcine’ye doğal gaz şebekesi müjdesi verdi.

Doğu Makedonya-Trakya Bölge (DMT) Başkanı Metios Dedeağaç ve Gümülcine’ye doğal gaz şebekesi müjdesi verdi. Aynı zamanda Gümülcine ve İskeçe şehirlerinin altyapı dağıtım projesinin yapımına başlanacağını da söyledi.

Doğu Makedonya-Trakya Bölge (DMT) Başkanı Hristos Metios, Gümülcine’de düzenlediği basın toplantısında doğal gazı bölge için en önemli kalkınma projesi olarak nitelendirdi. “Enerji bölgemizde kilit rol oynuyor. Bölgemiz ayrıcalıklı bir coğrafi konuma sahip” diyen Metios, bölgeden geçen doğal gaz boru hatları ve Dedeağaç’a yapılacak olan sıvılaştırılmış doğal gaz (LNG) merkezi hakkında konuştu.

Metios, Doğu Makedonya-Trakya Bölgesi’nden geçen doğal gaz boru hatlarının bölgeyi enerji geçiş merkezi haline getirdiğini söyledi.

Metios, DMT Bölge Başkanlığı’nın 4/12/2018 tarihli kararı ile, yarısı ESPA kalkınma programı tarafından karşılanmak üzere toplam 56,6 milyon euro tutarındaki projenin finansmanına yeşil ışık yakıldığını hatırlattı.

Planlama göre DMT Bölges’nde altı büyük şehrinde 493 km doğalgaz şebekesi oluşturulacak ve bu inşaatın ihtiyaçları için yeni 700 iş yeri yaratılacak.

Metios’a göre, hanelere ve kamu binalarına 50.000’den fazla bağlantı yapılacağı tahmin ediliyor. Bölge başkanı Metios’un belirttiğine göre iki önemli alt yapı projesinin ihalesinin onaylandığı yönünde: İlk olarak, Dedeağaç ve Gümülcine’deki dağıtım ağının inşası ihalesinin açık artırması. İkincisi ise, İskeçe ve Gümülcine’nin alt yapı projesinin yapımı.

Haberin devamını oku

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Rastgele Haberler

Başa dön tuşu