Yunanistan Haber

Meriç Sınırı ve Adalar Ağır Silah ve Teknik Araçlarla Takviye Ediliyor

Ege Adaları'na Özel Kuvvetlere ait subay ve askerler konuşlandırıldı.

Meriç (Evros) ve Ege Denizi sınır bölgelerindeki askeri karakollar ağır silahlarla tam donanımlı birer küçük kaleye dönüştürülüyor. Bina tesislerinin, silahların ve lojistik altyapının iyileştirilmesi ve modernizasyonu çalışmaları hızla ilerlediği belirtiliyor.

Ferecik bölgesinde çit, topraktan engel oluşturma çalışmaları, yüksek nöbet ve gözetleme kuleleri, belirli noktaların ışıklandırılması, teknik açıdan gündüz ve gece çalışabilen termal kameraların monte edilmesi gibi çalışmalar aralıksız devam ediyor.

Dron kullanımına büyük önem verildiğinden dolayı Meriç sınır bölgesinde görev yapan güvenlik güçlerine ek olarak dron aracı takviyesi yapıldı ve alınan görüntüler anında operasyon merkezine canlı olarak iletiliyor.

Yakın zaman önce Avrupa Birliği’nden sağlanan 53 milyon euroluk destek paketinin bu yönde kullanıldığı ifade edilirken, vatandaşların gayretleri ve büyük özel şirketlerin önemli katkılarıyla sınırların geçilmezliği inşa ediliyor. Bu 53 milyon euroluk destek paketi Meriç sınır bölgesi ve Ege adalarındaki sınır bölgelerinde bulunan askeri karakolların desteklenmesi için kullanılıyor.

Son olarak, ordu yetkilileri Ege adalarındaki askeri karakolların ağır silahlarla takviye edilmesine özen gösterirken, tüm kritik alanlara da Özel Kuvvetlere ait subay ve askerlerin konuşlandırıldığı ifade ediliyor.

Haberin devamını oku

Rastgele Haberler

Başa dön tuşu