Yunanistan Haber

Kuzey Yunanistan’da Sınır Kapılarında Uygulama Nedir

Hardalias, Kuzey Yunanistan’da kara sınır kapılarına getirilen ek tedbirleri açıkladı.

Yunanistan Sivil Koruma Bakan Yardımcısı Nikos Hardalias, düzenlediği basın toplantısıyla Kuzey Yunanistan’da kara sınır kapılarına getirilen ek tedbirleri açıkladı.

Nikos Hardalias, vatandaşların hareketlerinin Koronavirüsün yayılmasına önemli artış sağladığından dolayı, 21 Kasım Cumartesi sabahı itibariyle Kuzey Yunanistan’ın kara sınır kapılarında aşağıdaki uygulamaların geçerli olduğunu duyurdu.

Analitik olarak:

Serez Promachonas Sınır Kapısı’ndan geçişlere sabah 07:00’den akşam 23:00’e kadar izin verilirken, ticari yük taşıyan araçlar (TIR) günün 24 saati geçmektedir.

Kakavia Sınır Kapısı’ndan sadece Yunanistan vatandaşları, Yunanistan’da oturma izni olan yabancı ülke vatandaşları ve sadece gerekli olan ticaret veya tıbbi seyahatler için giriş-çıkış yapılabilmektedir. Geçişlere sabah 07:00’den akşam 23:00’e kadar izin verilmektedir. Ayrıca ek olarak Kakavia’dan giriş yapanların 7 günlük karantinaya girme zorunluluğu uygulanmaktadır.

Selanik’ten Evzoni (Kuzey Makedonya) Sınır Kapısı ve Türkiye’ye açılan Kipi (İpsala) Sınır Kapısı’ndan sadece Yunanistan vatandaşları, Yunanistan’da oturma izni olan yabancı ülke vatandaşları ve sadece gerekli olan ticaret veya tıbbi seyahatler için giriş-çıkış yapılabilmektedir. Geçişlere sabah 07:00’den akşam 23:00’e kadar izin verilmektedir. Ticari yük taşıyan araçlar (TIR) günün 24 saati geçmektedir.

Bulgaristan’a açılan Gümülcine’den Nimfea, Kumçiftliği (Orestiada) Ormenio ve Drama’dan Eksohi Sınır Kapıları ise 24 saat sadece tek şoför ile geçen tüm ticari taşımalara açıktır. Nimfea’dan sadece 3,5 tona kadar araçlara serbest.

Tüm bu geçişlerde kişilerin 72 saat öncesine ait Koronavirüs (COVID-19) testi yapılmış negatif PCR test sonucunu ibraz etmeleri gerekmektedir.

Haberin devamını oku

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Rastgele Haberler

Başa dön tuşu