Yunanistan Haber

Kuzey Yunanistan’a Yeni Yasaklar Yolda, Sınır Kapıları Kapatılabilir!

Kuzey Yunanistan'daki rakamların artışı yeni yasakları beraberinde getirebilir.

Kuzey Yunanistan’daki rakamların artışı yeni yasakları beraberinde getirebilir.

Bugün Kuzey Yunanistan’da açıklanan Koronavirüs rakamları hükümeti yoğun bir şekilde endişelendirirken, Başbakan Kiriakos Miçotakis Başbakanlık Maksimu Sarayı’nda olağanüstü bir toplantı düzenleyerek olayların gidişatı hakkında yardımcıları tarafından bilgilendirildi.

Dışarı çıkma yasağına rağmen Kuzey Yunanistan’daki rakamlarda düşüş yaşanmaması, Başbakanlık Maksimu Sarayı’nda endişelere neden oluyor. Dolayısıyla da Başbakan Miçotakis ilgili sağlık uzmanlarıyla birlikte yeni önlemler alınması yönünde çalışmalar yapıyor.

Aynı zamanda Sotiris Çiodras’a göre Pella, Grevena, Drama, Florina, Pieria ve Evros gibi diğer bölgelerde de büyük bir epidemiyolojik yükün var olduğunu dile getirmesi durumun ciddiyetini ortaya koyuyor.

Sağlık Bakanı Vasilis Kikilias, bugünkü ulusal aşılama planı hakkında yaptığı bilgilendirme toplantısında, “Profesör Çiodras, bana bölge başına pozitiflik endekslerini gönderdi (100.000 kişi başına. Tüm Kuzey Yunanistan aslında kırmızı renkte. Sayın Çiodras benden özellikle Grevena, Pella, Drama, Pieria, Larisa, Florina, Halkidiki ve Evros’u vurgulamamı istedi” dedi.

Atina’dan gelen bilgilere göre Perşembe günü Sotiris Çiodras ve Nikos Hardalias’ın katılımıyla Koronavirüs konusunda kapsamlı yeni bir toplantı yapılacak.

Özellikle bu dönemde Yunanistan’a gelen tarım işçilerinin, epidemiyolojik olarak çok yük altında olan ülkelerden kara sınırlarında yoğun hareketlilik olduğundan dolayı, özellikle Kuzey Yunanistan için yeni tedbir ve yasaklar masada bulunuyor. Büyük ihtimalle bazı kara sınır kapılarının kapatılması yeniden uygulamaya konulabilir.

Özellikle Selanik’te rakamların yükselmesi nedeniyle daha sert önlemlerin uygulanmaya konulmasının an meselesi olduğu belirtiliyor.

Haberin devamını oku

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Rastgele Haberler

Başa dön tuşu