Batı Trakya Haber

Kurumlar, STK’lar Kınadı, Siyasilerden, Seçilmişlerden “TIK” Yok! Neden Acaba?

Hani nerede Batı Trakya’da davaya sahip çıkmak, birlik beraberlik ve sorunlara hep birlikte göğüs germek?

Hani nerede Batı Trakya’da davaya sahip çıkmak, birlik beraberlik ve sorunlara hep birlikte göğüs germek? Saldırıya uğrayanı korumak, gerekirse önüne siper olmak? Neredeeee…..

Bu saldırı sadece Müftümüz Ahmet Mete’ye mi yapıldı? Kandırmayın bu Azınlık insanını, herkes biliyor artık İki dirhem bir çekirdeğin ne olduğunu.

Neyse gelsin kınamalar bakalım.

Avrupa Batı Trakya Türk Federasyonu

“İskeçe Müftümüz Ahmet Mete’ye yapılan saldırıyı şiddetle kınıyoruz.”

“Batı Trakya Türk toplumunu ve temsilcilerini hedef alan ırkçı ve fanatik gruplar tarafından gerçekleştirilen nefret temelli saldırılar bölgemizdeki barış ve huzur ortamını tehdit etmektedir.

Avrupa Batı Trakya Türk Federasyonu (ABTTF) Başkanlık Kurulu olarak Avrupa’da yaşayan Batı Trakya Türkleri ailesi adına Müftü’müz Ahmet Mete’ye yönelik saldırıyı kınıyor, kendisine geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Batı Trakya Türk toplumunu ve temsilcilerini hedef alan ırkçı ve fanatik gruplar tarafından gerçekleştirilen nefret ve tehdit içerikli saldırılar bölgemizdeki barış ve huzur ortamını tehdit etmektedir. Bu menfur saldırı karşısında ilgili makamların gerekli kovuşturma ve soruşturmayı ivedilikle gerçekleştirerek faillerini bulmasını ve adalete teslim etmesini talep ediyoruz.”

 

DEB Partisi’nden kınama

Dostluk Eşitlik Barış (DEB) Partisi, kimliği belirsiz kişi veya kişiler tarafından İskeçe Müftüsü Ahmet Mete’nin yaşadığı apartmandaki asansörün aynasına “İyi Türk, ölü Türk’tür” yazılmasını kınadı.

DEB Partisi’nden bugün (28 Kasım Cumartesi) yapılan yazılı açıklamada şu ifadeler yer aldı:

“27 Kasım Cuma günü kimliği belirsiz kişiler tarafından İskeçe Müftümüz Ahmet Mete’nin ikamet ettiği apartmandaki asansörün aynasına “İyi Türk, Ölü Türk’tür” yazarak bir kez daha Batı Trakya Türk Azınlığına bazı kesimler tarafından nefret, ırkçılık beslendiği tasdik edilmiştir. Bu tür provokatif eylemleri ve nefret söylemlerini şiddetle kınadığımızı belirtir, yapılan saldırı sonrası yetkililerin gerekeni acilen yapmasını arz ederiz.”

 

Batı Trakya Türk Azınlığı Danışma Kurulu

“İskeçe Müftümüz Sn. Ahmet Mete’nin ikamet ettiği apartmanın asansörüne yazılan ırkçı tehdit mesajını kınıyor, kendilerine geçmiş olsun dileklerimizi sunuyoruz. Dileriz ki failler bir an önce tespit edilip, adalet karşısında hesap verirler.”

 

İskeçe Türk Birliği

“İskeçe Müftümüz sayın Ahmet Mete’nin ikamet ettiği apartmanın asansörüne yazılmış olan ırkçı tehdit mesajını kınıyoruz. Söz konusu saldırıyı müftümüzün şahsında Batı Trakya Türk Azınlığını hedef alan ırkçı bir nefret saldırısı olarak gördüğümüzü belirtir, yetkililerin gereken önlemleri almalarını beklediğimizi ifade ederiz.”

 

Batı Trakya Azınlığı Yüksek Tahsilliler Derneği

“İskeçe seçilmiş müftümüz sayın Ahmet Mete aleyhine gerçekleştirilen ve onun şahsında tüm azılığımızı hedef alan menfur saldırıyı şiddetle kınıyoruz. Belli çevreler tarafından gerçekleştirilen bu saldırıyı, bölge huzur ve istikrarını sarsmaya yönelik beyhude bir adım olarak görüyor ve bu tip çabaların amacına ulaşmamasını diliyoruz.”

 

Batı Trakya Türk Öğretmenler Birliği

“Faziletli İskeçe Müftüsü Ahmet Mete’nin ikamet ettiği apartmanın asansörüne “En İyi Türk, ölü Türk’tür” diye yazan ve aklı sıra müftümüzün şahsında bizleri sindirmeye çalışan hastalıklı ve ırkçı zihniyeti nefretle kınıyrouz.

Ne hikmetse son yıllarda bu ifade hoyratça ve cüretkarca kullanılır oldu. Demek ki, azınlıkta her şey güllük gülistanlık değilmiş. Kimlik mücadelesiveren azınlığı “Türk Milliyetçiliği” ile yaftalamak ve azınlığın bu doğal mücadelesine bu pencereden bakmak, sorunun ta kendisiymiş. Yetkililerin bu menfur olaya ilişkin soruşturmayı ciddiye ve hassasiyetle yürütmesini, olayı aydınlatmasını ve faillerin adalet önüne çıkarmasını temenni ediyoruz.”

 

Gümülcine Türk Gençler Birliği

“İskeçe Müftümüz sayın Ahmet Mete’nin ikamet ettiği apartmanın asansörüne yazılmış olan ırkçı tehdit mesajını nefterle kınıyor, yetkilileri gerekeni yapmaları için göreve davet ediyoruz.”

 

Batı Trakya İmam-Hatip Lisesi Mezunları ve Mensupları Derneği

“İskeçe S. Müftümüz Sn: Ahmet Mete’nin ikamet ettiği bina asansörüne yazılan, kendisine yönelik yapılan ırkçı saldırı yazısını kınıyor, kendilerine geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Umarız failler bir an önce tespit edilerek, adalet karşısında hesap verirler.”

 

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği

“İskeçe Seçilmiş Müftüsü Ahmet Mete’ye yönelen saldırı zaman zaman Batı Trakya’da toplum önderlerini hedef haline getiren benzer çirkin saldırılardan biridir. Sayın müftümüze yapılan saldırıyı şiddetle kınıyor ve acz halindeki bu zavallılar karşısında hareketsiz kalan Yunan yönetimini göreve çağırıyoruz. Bir toplumun varlığının inkarı ile o toplumu yok farz edenlerin başarıya ulaşamayacakları bu çirkin olayda bile açıkça görülmektedir. Türk olduğumuzu ve bu toplumun bu topraklarda yaşadığı sürece Türklük mücadelesinden vazgeçmeyeceğinden de şüpheleri kalmadıklarını çirkin saldırıda bile görüyoruz. Bizler yürüttüğümüz mücadele de bu tarz tehdit hakaret ve sindirme politikalarına boyun eğmeyen, bu şekilde çapsız ve öngörüsüz asansörde yazı yazmaktan medet uman toplum huzurunu dinamitleme adına acz içerisinde olanların hareketlerinde de açıkçası büyük bir şaşkınlık yaşamıyoruz. Bu çirkin olay karşısında Batı Trakya Türk Azınlığı olarak Yunanlı yöneticilerin daha önceki olaylardaki tutum ve davranışlarını değiştirerek sorumluların tespit edilerek cezalandırılmasını bekliyoruz. Batı Trakya Türk Azınlığı yüz yıllardır yaşadığı bölgede Azınlık konumunda Yunan idaresine emanet edilmekle etnik kimliğini inkar edecek değildir. Bu nedenle gelin bu temelsiz tezlerinizle inkar politikalarından vazgeçin diyoruz. Batı Trakya Türkleri dini ve milli kimliğinden hiçbir zaman taviz vermedi vermeyecek artık bunu anlayın ve kabullenin diyoruz. Gasp edilen haklarımızın tamamını elde edene kadar toplumsal mücadelemizi de en güçlü şekilde ve el birliğiyle ürütmeye de devam edeceğiz bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın Sayın İskeçe Müftümüz Mete’ye uğradığı bu çirkin saldırı nedeni bir kez daha geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.”

Haberin devamını oku

2 Yorum

  1. At tay doğurur kimsenin haberi olmaz. Tavuk yumurtlar bütün mahallenin haberi olur. Sana bana olsa kimsenin umrunda olmaz. Ama onlara gelince Üsküdar yanıyor yetişin komşular!!!!!!
    Neymiş bu Amet Mete bukadarak altın araba gümüş tekârlekmi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Rastgele Haberler

Başa dön tuşu