Yunanistan Haber

Kuaförler Açılıyor, Amatör Balıkçılık Serbest

Amatör balıkçılık kıyıdan veya kayıkla 22 Mart Pazartesi gününden itibaren serbest.

Alınan yeni önlemler Sivil Koruma Bakan Yardımcısı Nikos Hardalias tarafından kamuoyuna açıklandı.

Buna göre; 22 Mart Pazartesi gününden itibaren Kuaförler gerekli önlemler uygulamasıyla yeniden göreve başlıyor.

Amatör balıkçılık kıyıdan veya kayıkla 22 Mart Pazartesi gününden itibaren serbest. Daha önce kullanılan sms şekli kod 6 geçerlidir.

Buna göre;

  • Yarın 20 Mart Cumartesi tarihinden itibaren ülke genelinde akşam 21:00 – sabah 05.00 saatleri arasında dışarıda dolaşmak yasak.

 

  • Aileler dışında üç kişiye kadar halka açık parklar yeniden açılıyor. Maske kullanmak ve mesafeleri korumak zorunlu olacak ve araç kullanmadan yaya veya bisiklet ile sms aracılığıyla kod 6 kullanılarak yapılacaktır.

 

  • 22 Mart Pazartesi gününden itibaren kuaförler, berberler ve manikür-pedikür bakım hizmeti veren işletmeler açılıyor. Maske kullanımı ve mesafe vede metrekareye göre müşteri kabul şekli aynen bir önce olduğu gibi geçerlidir.

 

  • Arkeolojik alanlar yeniden açılıyor ve aileler dışında en fazla üç kişi tarafından ziyaret edilebilir. Maske kullanmak ve mesafeleri korumak zorunlu olacak ve arkeolojik sit alanına geçiş, araç kullanılmadan kod 6 kullanılarak yapılacaktır.

 

  • Her belediyenin katedralinde, Ortodokslar için Pazar günleri ayinlere katılacak olan papaz ve zangoçlar dahil olmak üzere zorunlu maske kullanımı ve zorunlu tanı testi ile 25 metrekare başına bir kişinin katılımı ile hizmet verilecek.

 

  • 22 Mart Pazartesi gününden itibaren amatör balıkçılığa, kıyı Belediyesi sakinleri için kıyıdan veya küçük tekne kullanılarak, ancak teknenin sahipliğini kanıtlamak için gerekli belgelerle vede kod 6 ile izin verilecektir.

Haberin devamını oku

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Rastgele Haberler

Başa dön tuşu
EnglishGermanGreekTurkish