Batı Trakya Haber

“Korumakla Yükümlü Olduğum Gelecek Nesillerimizin, Çocuklarımızın Yanında Olacağım”

“Tüm velilerimizin ve korumakla yükümlü olduğum gelecek nesillerimizin, çocuklarımızın yanında olacağım.”

SİRİZA Partisi Rodop İli Koordinatör Vekili ve Milletvekili adayı Özgür Ferhat, Azınlık Okullarındaki eylemi desteklediğini açıkladı.

Azınlık eğitiminin ve çocuklarının geleceğinin hukuksuz uygulamalarla köreltilmeye çalışıldığını belirten Özgür Ferhat, azınlığa alerjisi olan yönetimin eğitim alanında yeni sorunlar eklediğini ifade etti.

Özgür Ferhat’ın açıklaması şu şekilde:

“Tüm velilerimizin ve korumakla yükümlü olduğum gelecek nesillerimizin, çocuklarımızın yanında olacağım.”

“Azınlık okulları encümenler birliği derneğinin aldığı eylem kararı, Batı Trakya’mızda azınlık eğitiminin artık çıkmazda olduğunu, bu şartlar ve koşullar altında en büyük mirasımız olan eğitimimizin ve haliyle çocuklarımızın geleceğinin asılsız nedenlerle ve hukuksuz idari uygulamalarla köreltilmeye çalışıldığını gözler önüne sermektedir.

Yıllardır çözüm bulamayan azınlık eğitimi sorunlarına ne yazık ki her geçen gün azınlığa alerjisi olan yönetim yenilerini eklemekte ve bu husus okullarımızın kapatılmasına ve çocuklarımızın da azınlık eğitiminden mahrum bırakılmalarına yol açmaktadır.

Azınlığımızın eğitim ve din özgürlüğüne, özelliklerini ve özerkliğini korumaya çalışan eğitimimize ve diğer tüm azınlık haklarımıza karşı atılan adımlar tarafımızca siyasi olarak karşılanacaktır.

Batı Trakya Encümenler Birliği Yönetim ve denetim kurulunu haklı mücadele yolunda aldıkları eylem kararından dolayı tebrik eder, Batı Trakya Azınlığımızın bir siyasi temsilcisi olarak encümenlerimizin, okul aile birliklerimizin, tüm velilerimizin ve korumakla yükümlü olduğum gelecek nesillerimizin, çocuklarımızın yanında olacağımı tüm kamuoyuna bildirmekteyim. Yegane siyasi görevimiz hak ve hukuk mücadelesinde halkımıza destek olmaktır.”

Haberin devamını oku

2 Yorum

    1. 240 imam yasası 3536/2007 kanunu ile yürürlüğe geçmiştir ve kesinlikle Yeni Demokrasi hükümetinin ürünüdür.Daha iyi araştırırsanız kimlerin bu kanun ile ilgili olduğunu göreceksiniz.SYRİZA’nın yakından uzaktan bir ilgisi yoktur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Rastgele Haberler

Başa dön tuşu
EnglishGermanGreekTurkish