Yunanistan Haber

“Komşularımızı Hor Görmek Yerine Onlardan Öğrenmeye Başlamamız Gerekir”

"Belki de diyorum, komşularımızı sürekli hor görmek yerine onlardan öğrenmeye başlamamız gerekir."

“Belki de diyorum, komşularımızı sürekli hor görmek yerine onlardan öğrenmeye başlamamız gerekir.”

Savaşta değerini kanıtlamak isteyen Türkiye’nin, barış zamanında da siyasi ve stratejik sonuçlar elde etmek için girişimlerde bulunduğunu belirten Yunanlı yazar Georgios Margaritis, “Belki de diyorum, komşularımızı sürekli hor görmek yerine onlardan öğrenmeye başlamamız gerekir.” İfadelerini kullanıyor.

SLPress Yunan haber sitesinde yer alan ve Doktor Georgios Margaritis tarafından kaleme alınan “Türkiye savaşmadan nasıl kazanıyor” başlıklı makalede Türkiye’nin Doğu Akdeniz ve Ege’deki siyasi ve stratejik hedeflerine ilişkin değerlendirmelerde bulunuldu.

Türkiye-Yunanistan mücadelesinin ABD-Çin örneği üzerinden anlatıldığı makalede, “Amerika Birleşik Devletleri’nde Çin stratejisi ile nasıl başa çıkılacağı konusundaki tartışmalar, işlevsel bir cevap olmadan sonuçlandı.

Yunan siyasi ve askeri seçkinlerinden komşuların hareketleriyle başa çıkmak için stratejiler formüle etmelerini istemek abartı olurdu. Fırkateynler, F-35’ler, denizaltılar ve füzeler alacağımızı duyduk.” denildi.

“BU DURUM CAN SIKICI”

Yunanistan’ın Türkiye karşısında strateji üretmediğinden bahsedilen yazıda , “Bu paranoyak ve bağlantısız “alacağız” ifadesi… sanki beş yaşındaki çocuğa hediye alıyoruz. Ulusal savunma sorunları ve stratejileri hakkında konuşmak yok. Amaç seçmenleri mutlu etmek. Aynı zamanda silah satan çeşitli “müttefikleri” tutmak zorunda olduğundan bu durum can sıkıcı” denildi.

“TÜRKİYE’DEN ÖĞRENECEKLERİMİZ VAR”

“Savaşta değerini kanıtlamak isteyen Türkiye, barış zamanında siyasi ve stratejik sonuçlar elde etmek için girişimlerde bulunuyor. Belki de diyorum ki, sürekli komşularımızı hor görmek yerine onlardan öğrenmeye başlamamız gerekir. En azından silah sistemleri ve siyasetiyle ilgili, yani temel konular” ifadeleri kullanıldı.

 

Μήπως, λέω μήπως, αντί να οικτίρουμε συνεχώς τους γείτονες θα πρέπει να αρχίσουμε να μαθαίνουμε από αυτούς.

Η Τουρκία αγοράζει όπλα για να πετύχει πολιτικό και στρατηγικό αποτέλεσμα σε καιρό ειρήνης. Μάλιστα, χωρίς να χρειαστεί το όποιο σύστημα να αποδείξει την αξία του στην μάχη. Μήπως, λέω μήπως, αντί να οικτίρουμε συνεχώς τους γείτονες θα πρέπει να αρχίσουμε να μαθαίνουμε από αυτούς. Τα περί όπλων και πολιτικής τουλάχιστον, δηλαδή τα βασικά…

Haberin devamını oku

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Rastgele Haberler

Başa dön tuşu