Yunanistan Haber

Kışlaya Girecek Gençlere Koronavirüs Testi Yapılacak

Yunanistan’da vatani görevini yapmak üzere kışlaya teslim olacak gençlere Koronavirüs testi yapılacak.

Yunanistan’da vatani görevini yapmak üzere kışlaya teslim olacak gençlere Koronavirüs testi yapılacak.

Yunanistan’da Silahlı Kuvvetler personelinin güvenliği ve ülke genelinde Koronavirüsün yayılmasını önlemek üzere, Sivil Koruma ve Kriz Yönetimi Bakan Yardımcısı Nikos Hardalias’ın emri ve Milli Savunma Bakanlığı ile işbirliği içinde, vatani görevini yapmak üzere Eylül ayı boyunca kışlalara teslim olacak tüm askerlere Koronavirüs testi yapılması kararlaştırıldı. Buna göre söz konusu kışlaların girişinde EODY ve Silahlı Kuvvetler sağlık personeli tarafından silah altına alınacak olan gençlere testler yapılacak.

Bu vesileyle, Sivil Koruma Genel Sekreterliği, Genelkurmay Başkanlığı ile yakın işbirliği içinde kişisel e-posta ve SMS yoluyla, Kara, Hava ve Deniz kuvvetlerine teslim olacak tüm yeni askerlere Koronavirüsten faydalı korunma talimatları göndereceği belirtiliyor.

Askerlik görevini yapacak olanların kışlaya teslim olma tarihden önce ateş, öksürük veya nefes almada zorluk gibi belirtiler yaşamaları halinde, derhal aile doktoruyla veya EODY ile 210 5212054 numaralı telefondan iletişime geçmeleri istenmektedir.

Son olarak ailenizden birinin veya yakın çevrenizden birinin Covid-19 hastası olması durumunda, teslim olacağınız bölgedeki askeri birimleri bilgilendirmeniz gerekmektedir.

Haberin devamını oku

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Rastgele Haberler

Başa dön tuşu