Yunanistan Haber

Kipi-İpsala Sınır Kapısı’nın Açılmasını Talep Ettiler

Yunanistan Otelciler Birliği Bakan Karaoğlu’ndan sınır kapılarının açılmasını talep ettiler.

Yunanistan Otelciler Birliği Bakan Karaoğlu’ndan sınır kapılarının açılmasını talep ettiler.

İçişleri Bakan Yardımcısı (Makedonya-Trakya) Theodoros Karaoglu, Atina-Makedonya Haber Ajansı’na konuştu ve Kuzey Yunanistan’daki sınır kapılarındaki duruma ve sınır kapılarının açılmasına ilişkin meselelere olan yoğun ilgisini dile getirdi. Bakan Karaoğlu Yunanistan Otelciler Federasyonu temsilcileri ile yaptığı görüşmede, Kuzey Yunanistan bölgesinde 4 sınır kapısının açılabileceğini kendilerine ilettiği belirtiliyor.

Bunlar, Arnavutluk ile Kristalopigi Sınır Kapısı, Kuzey Makedonya ile Evzoni Sınır Kapısı, Bulgaristan ile Promahona Sınır Kapısı ve Türkiye ile Kipi (İpsala) Sınır Kapısı’nın açılmasını önerdiği belirtiliyor.

Son olarak Yunanistan Otelciler Federasyonu temsilcileri Bakan Karaoğlu’ndan daha iki sınır kapısının açılmasını talep ettiklerini, bu kapıların Rodop ilinde bulunan Bulgaristan’a açılan Nimfea Sınır Kapısı ve yine Bulgaristan’a açılan Drama bölgesinden Eksohi sınır kapılarının olduğu belirtiliyor. Ancak Bakan Karaoğlu’nun bu iki kapıda yeterli altyapının mevcut olmadığından dolayı, gerekli kontrollerin yapılmasında yaşanacak sıkıntıdan dolayı şu an itibariyle açılmasına sıcak bakılmadığı ifade ediliyor.

Haberin devamını oku

Rastgele Haberler

Başa dön tuşu