Yunanistan Haber

Kavala’da Yoğun Güvenlik Altında Görüşmeler Başladı

Kavala’da Yunanistan ve Türkiye Dışişleri Bakanlıkları heyetlerinin görüşmeleri yoğun güvenlik önlemleri altında başladı.

Kavala’da Yunanistan ve Türkiye Dışişleri Bakanlıkları heyetlerinin görüşmeleri yoğun güvenlik önlemleri altında başladı. Yunanistan tarafından Dışişleri Bakanı Yardımcısı Kostas Frangogiannis, Türkiye Dışişleri Bakanlığı tarafından da Dışişleri Bakanı Yardımcısı Sedat Önal başkanlık ediyor.

Türkiye Dışişleri Bakanı Yardımcısı Sedat Önal dün 28 Mayıs Kavala’da kalacağı otele yoğun güvenlik önlemleri altında geldi. Egnatia otoyolu ve Kavala şehir merkezinden geçişi sırasında tüm yol ve kavşaklar trafiğe kapatıldı, kimsenin geçişine izin verilmedi.

Dün öğle saatlerinde Kavala’nın biraz dışında deniz kenarında bulunan “LUCY” otele yerleşen Bakan Yardımcısı Sedat Önal, burada heyeti ile birlikte bugünkü görşmeye hazırlandı ve 31 Mayıs Pazartesi günü Atina’da yapılacak Dendias- Çavuşoğlu görüşmesinin hazırlıklarını gözden geçirdi.

Bu sırada Emniyet güçleri aldığı yoğun güvenlik önlemleriyle otelin çevresine kimseyi yaklaştırmadı, gazetecilerin içeriye girmelerine ve fotoğraf çekmelerine de müsade edilmedi.

Aynı günün akşamında Yunanistan Dışişleri Bakanı Yardımcısı Kostas Frangogiannis ve Türkiye Dışişleri Bakanı Yardımcısı Sedat Önal, Kavala merkezde bulunan bir restorantta birlikte akşam yemeğinde buluştu, birlikte sohbet ederek yemek yediler. Burada da yoğun güvenlik önlemleri gözlerden kaçmadı.

 

Haberin devamını oku

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Rastgele Haberler

Başa dön tuşu
EnglishGermanGreekTurkish