Batı Trakya Haber

Karagözlü Köyüne Devlet Yardım Elini Uzatacak Mı? ne Zaman?

Karagözlü köyündeki vatandaşlara devlet tarafından maddi yardım yapılacak mı? ne zaman yapılacak?

Karagözlü köyündeki vatandaşlara devlet tarafından maddi yardım yapılacak mı? ne zaman yapılacak?

Sel felaketinin yaşandığı Karagözlü köyünde zarar tespit çalışmaları tamamlandı.

Gümülcine Belediye Başkanı Yannis Garanis ve ekibi sel felaketinin yaşandığı Karagözlü köyüne ilk günlerde müdahale etmekte sınıfta kalmasını yazan basının sesine kulak vermiş olacak ki, geçten geçe de olsa yine de toparlanarak birşeyler yapmanın peşinde.

Çevre ve Sivil Koruma Dairesi ile Temizlik Dairesinden oluşan belediye ekipleri karagözlü köyünde iş makineleri ile müdahale ederek çamurları temizleme başladı.

Dün 15 Ocak Cuma günü, Gümülcine Belediyesi Sosyal Politikalar, Teknik Hizmetler ve Mali Hizmetler Müdürlüklerinden oluşan heyet, Çevre ve Sivil Koruma Daire Başkanlığı koordinasyonunda evlere, yapı elemanlarına ve ev eşyalarına verilen zararın boyutlarını kaydetti.

Karagözlü köyünde sel sularından evleri ağır hasar gören vatandaşlar tarafından 14 Ocak’ta Gümülcine Belediyesi’ne tazminat talebiyle 14 başvuru yapıldı.

Zarar tespit komisyonu tarafından tüm belgeler toplandıktan sonra hazırlanacak rapor belediye tarafından İçişleri Bakanlığına gönderilecek ve zarar gören vatandaşların ekonomik açıdan desteklenmesi talep edilecek.

Şimdi artık geri sayım başladı ve kışın ortasında bu insanlara devlet yardım elini bir an önce uzatılmasına çevrildi. Her fırsatta Azınlığa eşit davranıldığını reklam eden Yunan devlet mekanizması ve bölgedeki siyasiler ve yerel yöneticilerin nasıl davranacakları merak konusu. Bekleyelim görelim. Biz takip etmeye ve yazmaya devam edeceğiz!

 

 

 

Haberin devamını oku

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Rastgele Haberler

Başa dön tuşu