Yunanistan Haber

Kalkınma Komisyonu’nda Batı Trakya’yı Konuşacaklar

Dora Bakoyanni ve Evripidis Stylianidis AHEPA’ın düzenlediği bir açık oturumda Batı Trakya’daki kalkınmayı ele alacaklar.

Dora Bakoyanni ve Evripidis Stylianidis AHEPA’ın düzenlediği bir açık oturumda Batı Trakya’daki kalkınmayı ele alacaklar.

Yunanistan’da yakın zaman önce Başbakan Kiriakos Miçotakis’in emriyle kurulan Partiler Üstü Trakya Kalkınma Komisyonu Başkanı Dora Bakoyanni ve Evripidis Stylianidis AHEPA’ın düzenlediği bir açık oturuma ana konuşmacı olarak katılıyor.

25 Kasım 2020 Çarşamba günü saat 18:30’da AHEPA – HJ-20 “ORFEUS” Gümülcine Daire Başkanlığı tarafından düzenlenen online etkinliğin merkezinde Batı Trakya yer alıyor.

Ana konuşmacılar olarak, Yeni Demokrasi Partisi Hanya Milletvekili ve Partiler Üstü Trakya Kalkınma Komisyonu Başkanı Dora Bakoyanni ve Yeni Demokrasi Partisi Rodop Milletvekili, Parlamento Anayasa Komisyonu Başkanı ve Güney Kıbrıs’taki Avrupa Üniversitesi Hukuk Profesörü Yardımcısı Evripidis Stylianidis katılacak.

Her iki konuşmacı da, Batı Trakya’nın kalkınmasına yönelik Yunan hükümeti tarafından konulan hedefe değinecekler, Komisyon Başkanı Bakoyanni ise, taşra bölgesindeki Batı Trakya’nın  ve vatandaşlarının refahı için politikalar oluşturmayı amaçlayan ve Başbakan Kiriakos Miçotakis’in emri ile Temmuz 2020’de kurulan Komisyon’un bu güne kadar yaptığı çalışmalar hakkında detaylı bilgi vermesi bekleniyor.

Panele ayrıca, AHEPA HELLAS – BÖLGE 25 Başkanı Konstantinos Varsamis ve AHEPA HJ20 “ORFEUS” Gümülcine Dairesi Başkanı ve AHEPA HELLAS D25 eğitim müdürü Dr. Theodosios Theodosiou katılacak. Panel, PRO-AHEPA HELLAS – DISTRICT 25 Başkan Yardımcısı Efstathios Kefalidis tarafından koordine edilecek.

AHEPA, dünyada genelinde Yunanistan’ın her konudaki pozisyonunu, çıkar ve düşüncelerini ön plana çıkarmaya adanmış en eski ve en büyük bağımsız kuruluşlardan biridir.

Yunanistan, Avrupa’nın 10. İdari Eyaletinde bulunuyor ve 25. İdari kuşağa ait. Bugün Yunanistan genelinde 1.100’den fazla üyesi var ve 40 da şubesi bulunuyor.

Haberin devamını oku

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Rastgele Haberler

Başa dön tuşu