Yunanistan Haber

Kalkınma Komisyonu Çalışmalarını Üç Ay Uzattı

Partiler Üstü Trakya Kalkınma Komisyonu’nun çalışmaları üç ay uzatıldı.

Yunanistan’da yakın zaman önce Başbakan Kiriakos Miçotakis’in emriyle kurulan Parlamento’da Partiler Üstü Trakya Kalkınma Komisyonu’nun çalışmaları üç ay uzatıldı.

Geçtiğimiz günlerde Komisyon Başkanı Dora Bakoyanni başkanlığında toplanan Komisyon, çalışmalarını üç ay uzatma kararı aldığını açıkladı.

Koronavirüse bağlı gecikmeler nedeniyle bir çeyrek daha, yani 28 Nisan’a kadar çalışmaların devam etmesi gerektiğini, böylece görüşmelerin tamamlanması, Trakya ziyaretleri ve hazırlanacak bulguların toplanması için zaman olması gerektiği görüşüne varıldığı belirtiliyor.

Aynı toplantıda Batı Trakya’da ve özellikle de Meriç (Evros) ilinde yaşanan sel felaketi konusu, hem de Hükümetin Kumçiftliği’ne (Orestiada) bağlı Seymen (Filakio) köyündeki mülteci barınma kampının genişletilmesine yönelik yeni bir yapının eklenmesi konusunun ele alındığı belirtiliyor.

Komisyon’da, anlaşılabilir ulusal hassas nedenlerden ötürü, hükümetin Meriç bölgesi ve Batı Trakya’da genel olarak yeni yapıların oluşturulması kararının ortadan kaldırılması yönünde görüşün hakim olduğu ifade ediliyor.

Haberin devamını oku

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Rastgele Haberler

Başa dön tuşu