Yunanistan Haber

“Kalimera” (Günaydın) Derken Daha İşe Türkiye’ye Karşı Başladı (Video)

“Türkiye'ye silah ambargosu konusunu tekrar gündeme getiriyorum.”

PASOK-KİNAL Partisi’nin çiçeği burnunda yeni seçilen Başkanı Andrulakis, “Türkiye’ye silah ambargosu konusunu tekrar gündeme getiriyorum.” İle başladı.

Yunanistan’da haftasonu yeni seçilen çiçeği burnunda “değişim Hareketi” PASOK-KİNAL Partisi’nin yeni Başkanı Nikos Andrulakis, Avrupa Parlamentosu’nda bir panele davetli olarak gittiği Brüksel’de ilk açıklaması ve icraatlarından biri Türkiye’ye yönelik silah ambargosu konusunu gündeme getirmek oldu.

Adeta “dakika 1 gol 1” derler ya, ha işte çiçeği burnunda Nikos Andrulakis, Yunanistan’da sabah gözlerini başkan olarak açtı ve günaydın derken daha (Me to kalimera) Türkiye ile uyandı, Türkiye ile yatmaya devam edeceğinin ciddi anlamda sinyalini vermiş oldu.

Avrupa Parlamentosu Milletvekili olarak Başkan Nikos Andrulakis’in görevi tabii ki Türkiye aleyhine çalışmalar yapmaktı. Bu çalışmaları yaparken Avrupa Parlamentosu’nda kendine göre geliştirdiği bir “Türkiye Karşıtı” çevre var. Andrulakis ve diğer Yunan Milletvekilleri, bu çevreleri bundan sonra da Türkiye’ye karşı tavır almaya, kullanmaya devam edecek.

Nikos Andrulakis Türkiye ile ilgili şu sözleri kullandı:

“Türkiye’ye silah ambargosu konusunu tekrar gündeme getiriyorum.”

 

“Avrupa Parlamentosu’nda bir panele davetli olarak bugün Türkiye’ye silah ambargosu konusunu tekrar gündeme getiriyorum. Ortak bir AB savunma ve güvenlik politikasından söz edemeyiz. Yunanistan ve Kıbrıs gibi komşu ülkelerin egemenlik haklarını ihlal eden ve Güney Kafkasya’dan Ortadoğu’ya çok fazla sorun yaratan Uluslararası bir kargaşacıyı silahlandıran devletler var.

Bu nedenle, benim önerimle Avrupa Parlamentosu tarafından üçüncü ülkelerle silah ticareti konulu dosyada lehte oylandığı üzere, hiçbir Avrupa ülkesi Türkiye’yi silahlandırmaya devam edemez. Bu önerime geri dönmeyi gerekli görüyorum. İspanya’nın son zamanlarda yaptığı gibi, Mariano Rajoy hükümetinin Erdoğan ile daha önce imzaladığı anlaşmayı tekrar uzatıyor. Bu kabul edilemez ve durdurulmalı, çünkü Yunan halkını tahrik ediyor.”

Video izle: 

Haberin devamını oku

2 Yorum

  1. ” Yunanistan silahlansin , Turkiye ye silah ambargosu uygulansin ” oldu , emredersiniz ! Vay be , akilliya bak…..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Rastgele Haberler

Başa dön tuşu
EnglishGermanGreekTurkish