Batı Trakya Haber

Kafe ve Restoranlar Açıldı, Her Yer Doldu Taştı

6 aydır kapalı olan restoran, bar ve kafeler dış mekanlarında yeniden hizmet vermeye başladı.

Yunanistan’da Koronavirüsle mücadele kapsamında 6 aydır kapalı olan restoran, bar ve kafeler dış mekanlarında yeniden hizmet vermeye başladı.

Yunanistan’da koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında Kasım ayından bu yana uygulanan kısıtlamalar kademeli olarak kaldırılıyor. Yaz sezonu için turistleri ağırlamaya hazırlanan Yunanistan’da bugün restoran, bar ve kafeler dış mekanlarında yeniden hizmet vermeye başladı.

Başta Atina olmak üzere ülke genelinde özellikle denize kıyısı olan kentlerde halk kısıtlamaların kaldırılmasının ardından restoran ve kafelere akın etti.

Açılan mekanlarda masalar arasında 1 metre mesafe olması şartı getirilirken, müşterilerin ödeme yaptıkları sırada sosyal mesafeyi korumaları ve maske takma zorunluluğu bulunuyor.

Hizmet veren mekanlarda, bir masada en fazla 6 kişi oturabilecek, garsonlar maske takmak zorunda olacak ve hafta bir test yaptırmaları gerekecek.

Yeme-içme mekanlarının 22:45’e kadar hizmet vereceği ülkede, sokağa çıkma yasağı 23:00-05:00 saatleri arasında uygulanmaya devam edecek. Önümüzdeki haftalarda çalışma saatlerinde değişikliğe gidilmesi bekleniyor. Yeme-içme mekanlarının 22:45 yerine 23:45 olması düşünülüyor.

Haberin devamını oku

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Rastgele Haberler

Başa dön tuşu
EnglishGermanGreekTurkish