Yunanistan Haber

“İstanbul ve Aya Sofya’yı Düşleyen” Gazeteci Niko Öldü

Türkiye’yi yakından takip eden, Selanikli gazeteci Nikos Hiladakis vefat etti.

Daha önce Türkiye’de görev yapan ve Yunanistan’a döndükten sonra da Türkiye’yi yakından takip eden, Selanikli gazeteci Nikos Hiladakis vefat etti.

Yazdığı haber ve makalelerle ve yaptiği araştırmalarıyla Türkiye gündemini değerlendiren ve olumsuz yorumlar yapan, hatta kitaplar yazan Nikos Hiladakis, İstanbul ve Aya Sofya’nın bir gün tekrar Yunanistan’ın eline geçeceğine inananların ve bu yönde çalışmalar yapanların başında geliyordu. Tabii ki ani ölümü tüm Yunanistan’da ona inananlar ve kendisini seven özellikle Yunan milliyetçi kesimden takipçilerini yasa boğdu.

Ölüm haberini, Yunanca-Türkçe analizleri için sık sık kendisini konuk eden Focus FM radyo istasyonundan gazeteci Stefanos Damianidis duyurdu.

Bizler de BİRLİK Gazetesi olarak, defalarca kendisiyle Selanik başta olmak üzere Yunanistan’ın birçok bölgesinde katıldığı konferanslarda bir araya gelmiş, Yunanistan-Türkiye ilişkilerini bazen hararetli bazen de kahvemizi yudumlarken tartışma fırsatı bulmuştuk.

Ben İlhan Tahsin olarak acılı ailesine ve gazeteci camiasına taziyelerimi sunuyor, Niko’ya da toprağı bol olsun diyorum.

Haberin devamını oku

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Rastgele Haberler

Başa dön tuşu
EnglishGermanGreekTurkish