Batı Trakya Haber

İsmet Kadı Su ve Vergi İndirimi Konusuna El Attı

Yassıköy Belediyesi’nde İsmet Kadı ve ekibi su ve vergi indirimi konusuna el attı ve Belediye yönetimini toplantıya davet etti.

Yassıköy Belediyesi’nde İsmet Kadı ve ekibi su ve vergi indirimi konusuna el attı ve Belediye yönetimini toplantıya davet etti.

Dr. İsmet Kadı başkanlığındaki Yassıköy (İasmos) Belediyesi Demokratik İşbirliği muhalefet listesi, Yunanistan genelinde vede Batı Trakya Türk Azınlığı’nın yaşadığı Batı Trakya bölgesinde  özellikle Azınlık ailelerin omuzlarında oldukça ağır ekonomik baskılar oluşturan ekonomik kriz anamuhalefet listesi Başkanı Dr. İsmet Kadı ve ekibini harekete geçirdi. İsmet Kadı, Belediye yönetiminden vatandaşların öncelikli temel yaşam ihtiyaçlarından biri olan su ve aynı zamanda vergi indirimi konusunda toplantı talebinde bulundu.

Yassıköy Belediyesi Demokratik İşbirliği Listesi, 19 Ekim 2020 Pazartesi günü, yasaya göre hak olan, altı gün içerisinde, aşağıdaki konuları görüşmek için on imzalı toplantı talebi dilekçesi verdi.

Basına yönelik yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer veriliyor: “Son dönemlerde yaşanan global ekonomik krizler ve pandeminin getirmiş olduğu ekonomik zorluklar nedeniyle halkımızın daha fazla zorlanmasını istemediğimiz için Belediye Meclisinde görüşülüp karara bağlanmak üzere aşağıdaki konuları teklif ediyoruz. Bilindiği üzere su ve elektirik insanoğlunun en temel ihtiyaçlarındandır.

Bu nedenle:

  • SU TÜKETİMİNDE FİYATLARIN %40 ORANINDA AZALTILMASI İÇİN GEREKLİ DÜZENLEMELERİN YAPILMASI  HUSUSUNUN TARTIŞILMASI
  • ELEKTRİK FATURALARINA YANSIYAN METREKARE BAZINDA ÇÖP VE BELEDİYE VERGİLERİNİN %30 ORANINDA AZALTILMASI HUSUSUNUN TARTIŞILMASI
  • TRAKYA BÖLGESİNİN KALKINMASINDA FAYDASI OLACAĞINI DÜŞÜNDÜĞÜMÜZ NARLIKÖY BARAJININ YAPIMI İÇİN PARTİLERARASI KOMİSYONA VE TARIM BAKANLIĞINA ÖNERİ SUNULMASI

Önem arzeden konulardır.

İnanıyoruz ki Belediye Yönetimi bölge halkının yaşadığı ekonomik sıkıntılara duyarsız kalmayacak ve gerekli düzenlemeleri yapacaktır.”

Haberin devamını oku

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Rastgele Haberler

Başa dön tuşu
EnglishGermanGreekTurkish