Batı Trakya Haber

İskeçe’de Balkan Şampiyonu Oldu

Özlem Sarıaslan, Yunanistan'ın Batı Trakya bölgesi İskeçe kentinde düzenlenen 15 Yaş Altı Balkan Güreş Şampiyonası'nda şampiyon oldu.

Edirne Şahi Spor Kulübü güreşçisi Özlem Sarıaslan, Yunanistan’ın Batı Trakya bölgesi İskeçe kentinde düzenlenen 15 Yaş Altı Balkan Güreş Şampiyonası’nda şampiyon oldu.

Kulüpten yapılan yazılı açıklamaya göre, İskeçe kentinde 28-29 Ekim tarihlerinde düzenlenen şampiyonaya Edirne’den katılan tek sporcu olan Sarıaslan, 62 kiloda şampiyonluğa ulaştı.

İskeçe’de düzenlenen Şampiyonaya Türkiye, Yunanistan, Bulgaristan, Romanya, Sırbistan, Arnavutluk, Hırvatistan, Moldova, Kuzey Makedonya ve Kosova’dan sporcular katıldı.

Kulüp Başkanı Şamil Doğu Delen, sporcuları Sarıaslan’ın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda şampiyon olarak kendilerine en güzel bayram hediyesini verdiğini belirtti.

Sarıaslan’ın bu anlamlı günde Türk kadınının cesaret, akıl ve yeteneğini gösterdiğini aktaran Delen, “Öncelikle sporcumuzu, başantrenörümüz Mustafa Hatipler ile antrenörlerimiz Taner Ergül ve Bilal Ersöz’ü tebrik ediyorum. Sporcumuzun ailesine, Edirne TOHM antrenör ve yetkililerine, kadın sporcularımızla özel ilgilenen TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu Başkanı ve AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal’a da sonsuz şükranlarımı sunarım.” ifadelerini kullandı.

Başkonsolos Murat Ömeroğlu başarılar dilemişti

Hatırlanacağı üzere Türkiye’nin Gümülcine Başkonsolosu Murat Ömeroğlu, Balkan Gençler Şampiyonası nedeniyle İskeçe’de bulunan Türkiye’nin U 15 Güreş Milli takımını 29 Ekim Cuma günü Amiridio Spor Salonunda ziyaret ederek başarılar dilemişti.

Ömeroğlu’nun Türk Milli takımını ziyareti esnasında İskeçe Belediye Başkanı Manolis Çepelis ve Belediye Başkan Yardımcısı Süha Bekiroğlu ile birlikte hatıra fotoğrafı çektirmişti.

 

Haberin devamını oku

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Rastgele Haberler

Başa dön tuşu
EnglishGermanGreekTurkish