Yunanistan Haber

İskeçe’de 80 Öğretmen Karantina Altında!

Bir vaka bitiyor bir diğeri başlıyor derken neticede okullar kapatılıyor, öğretmenler karantina altına alınıyor.

Koronavirüs pandemisi İskeçe’yi mesken edinmişe benziyor. Bir vaka bitiyor bir diğeri başlıyor derken neticede okullar kapatılıyor, öğretmenler karantina altına alınıyor.

Öte yandan durumun ciddiliğinin farkına varan Sağlık Bakanlığı bölgede koronavirüs taramasına devam edecek bir ekibi İskeçe’de turuyor. Ekip İskeçe’de kalarak değişik bölgelerde koronavirüs testlerine devam edecek.

Eğitim camiası endişeli!

Yunanistan’ın neredeyse tüm basınında son saatlerde çıkan haberlere göre, İskeçe’deki vatandaşları ve bilhassa eğitimcileri ve okul çocuklarının ailelerini endişelendiren bir başka olay ise, dört değişik okulda derslere katılan 46 yaşlarında olduğu ileri sürülen bir İnglizce öğretmeninde Koronavirüs vakasının tespit edilmesi. Öğretmenin şu an evinde karantina altında bulunduğu, ancak sağlık açısından hayati tehlikesinin bulunmadığı belirtiliyor.

Öğretmen kendisinde Koronavirüs semptomları olduğunu fark etmesinden sonra özele giderek test yaptıran öğretmenin test sonuçlarının pozitif çıkması eğitim camiasını telaşlandırdı.

İskeçe Serinmahalle’de bulunan 20. İlkokulu Müdürü Fanis Papadakis ethnos.gr gazetesine telefonla bağlanarak verdiği mülakatta, “Yaklaşık 80 kişiden oluşan tüm eğitimciler on günlük bir karantinaya girdik, testi yaptık ve tekrar edeceğiz, dört okul da kapalı kalacak. EODY’nin talimatlarını sadakatle uyguluyoruz ve umarız devamı gelmesin” dediği belirtiliyor.

Diğer yandan İskeçe Belediye Başkanı Manolis Çepelis de protothema.gr gazetesine verdiği mülakatta, İskeçe’deki 10. 15. 17. ve 20. İlkokulların EYDY ve Sivil Koruma ile istişareden sonra ihtiyati nedenlerle kapatıldığını ifade ettiği belirtiliyor.

Haberin devamını oku

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Rastgele Haberler

Başa dön tuşu