Avrupa | Balkanlar

İskeçe Ovası ve Münih Acı Haberle Üzüldü

Abdullah Şabanoğlu 53 yaşında geçirdiği kalp krizi sonucu yaşamını yitirdi.

Münih Batı Trakya Türkleri Aile Derneği kurucusu ve eski yönetim kurulu üyesi Abdullah Şabanoğlu 53 yaşında geçirdiği kalp krizi sonucu yaşamını yitirdi.

Abdullah Şabanoğlu 1967 yıllında İskeçe’nin Ova bölgesi Kırköyü’nde dünyaya geldi. 1990 yıllında Almanya’nın Münih şehrine işçi olarak yerleşti. Alman çelik şirketinde çalıştı. Münih Batı Trakya Türkleri Aile Derneği kurucu üyesi ve eski yönetim kurulu üyesi olarak görev yaptı.

Merhum Şabanoğlu yardımsever olduğu kadar herkesin gönlünü kazanmış sevilen bir şahsiyetti. Şabanoğlu 22.05.2020 tarihinde geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti.

Rodop İli Pasok Sabık Milletvekili Ahmet Hacıosman ve İskeçe İli Pasok Sabık Milletvekili Çetin Mandacı, merhum Abdullah Şabanoğlu’un vefatı nedeniyle başsağlığı mesajı yayınladı.

Hacıosman ve Mandacı, “Acımız Çok Büyük” başlığıyla yapılan açıklamada, “İskeçeli soydaşımız değerli kardeşimiz Abdullah Şabanoğlu’un vefatını büyük bir teessür ile öğrenmiş bulunuyoruz. Merhuma Allah’tan rahmet, kederli ailesine, yakınlarına ve soydalarımızı başsağlığı ve sabırlar diliyoruz” ifadelerini kullandı.

BİRLİK Gazetesi olarak merhuma Allah’tan rahmet, ailesine, yakınlarına ve sevenlerine sabır ve başsağlığı dileriz.

Haberin devamını oku

Rastgele Haberler

Başa dön tuşu