B.Trakya Video HaberBatı Trakya Haber

“İşin Ucunda Hapis De Olsa, Ölüm De Olsa Bizim Korkumuz Yok”

“Toplumların varlığını devam ettirmesi için güvenilir insanlara ihtiyaç vardır."

İskeçe Seçilmiş Müftüsü Ahmet Mete, bir Yunanlı tarafından hakkında suç duyurusu yapılması üzerine dün 30 Mart 2021 tarihinde savunmasını yapmak üzere İskeçe Mahkemesine davet edildi. Müftü Ahmet Mete Avukatı ile birlikte Mahkemeye gitti ve gerekli ifadeyi verdi.

Müftü Mete Mahkeme çıkışı bu gelişmeyi şahsına ait sosyal paylaşım sitesindeki hesabında şu sözlerle paylaştı:

“Bugün yine bir şikayetin neticesinde savunmamızı vermeye gittik.Batı Trakya Müslüman Türkünden hain de teröristte çıkmaz. Biz hakkımızı demokratik yollarla elde etmek için mücadele ederiz.”

Bunun üzerine BİRLİK Gazetesi olarak kamuoyunu bilgilendirmek üzere İskeçe Seçilmiş Müftüsü Ahmet Mete’yi makamında ziyaret ederek, bu konu hakkında kendisiyle bir söyleşi gerçekleştirdik.

Müftü Ahmet Mete söyleşide, “Toplumların varlığını devam ettirmesi için güvenilir insanlara ihtiyaç vardır. Dolayısıyla toplumun güvendiği insanlar, Azınlık çoğunlukta tabii ki kabul görmez, bu normaldir basittir, her devlet kendi stediğini yaptırmak ister. Fakat Azınlık olarak toplumumuzun, sözüne güvenilir hareketlerine güvenilir ve toplumun başında yürüyecek insanlara ihtiyacı vardır. Biz bunu yapmak için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. İşin ucunda hapis de olsa, ölüm de olsa bizim korkumuz yok.” Diyerek konuya değindi ve sorularımızı içtenlikle cevapladı.

İskeçe Seçilmiş Müftüsü Ahmet Mete’nin söylediklerinin tamamını videodan izleyebilirsiniz.

 

Haberin devamını oku

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Rastgele Haberler

Başa dön tuşu
EnglishGermanGreekTurkish