Batı Trakya Haber

“Hükümetten Bölge Ekonomisini Güçlendirmeye Yönelik Kararlar Almasını Bekliyoruz”

"İşletmelerin iflas ettiği, işçilerin işten çıkarıldığı bu dönemde hükümetten ekonomiyi güçlendirme kararları almasını bekliyoruz."

DEB Partisi tarafından yapılan yazılı açıklamada, Batı Trakya bölgesinde “kırmızı alarm” veren işssizliğin önlenmesi ve ekonomik çöküşün önüne geçilmesine yönelik hükümetten bölge ekonomisinin güçlendirilmesine yönelik kararların alınması çağrısı yapılıyor.

“Bölge ekonomisini güçlendirin”

“Ülkemizin Sağlık Bakanı sn. Vasilis Kikilias ve Altyapı ve Ulaştırma Bakanı sn. Konstantinos Karamanlis tarafından imzalanan ortak kararda Nimfea-Makaza sınır kapısının 15 Temmuz’a kadar kapanması kararlaştırılmıştır.

Son zamanlarda ülke genelinden ayrı bir şekilde bölgemize yönelik alınan kararlar kötü olan bölge ekonomisini daha kötüye götürmüştür.

DEB Partisi olarak işletmelerin iflas ettiği, işçilerin işten çıkarıldığı bu dönemde hükümetin bölge ekonomisini güçlendirmeye yönelik kararlar almasını beklediğimizi kamuoyun bilgisine sunarız.

Son olarak sürecin takipçisi olduğumuzu bildirmek ister hem azınlığın hem çoğunluğun yararına olabilecek her türlü girişimde bulunacağımızı belirtmek isteriz.”

DEB Partisi

Haberin devamını oku

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Rastgele Haberler

Başa dön tuşu