Batı Trakya Haber

Haydi Çocuklar, “Yumurcaklar Kulübü” Sizi Bekliyor!

“İskeçe Türk Birliği Yumurcaklar Kulübü” yeniden faaliyete geçiyor.

“İskeçe Türk Birliği Yumurcaklar Kulübü” yeniden faaliyete geçiyor.

“İskeçe Türk Birliği (İTB) Yumurcaklar Kulübü” yeniden faaliyete geçiyor. 5 – 12 yaş arasındaki çocuklara yönelik faaliyet ve aktiviteler gerçekleştirecek olan “İskeçe Türk Birliği Yumurcaklar Kulübü” internet üzerinden faaliyete geçmeye hazırlanıyor.

2018 yılında oluşturulan ve ağırlıklı olarak yaz aylarında İskeçe Türk Birliği çatısı altında çocuklara yönelik faaliyet ve aktiviteler gerçekleştiren ‘Yumurcaklar Kulübü’, Kovid -19 salgını nedeniyle oluşan şartları da dikkate alarak, internet üzerinden faaliyet gösterecek.

Buna göre; İskeçe Türk Birliği Yumurcaklar Kulübü, belli aralıklarla 5 – 12 yaş grubundaki çocuklara yönelik çeşitli faaliyet ve aktiviteler gerçekleştirecek. İTB Yumurcaklar Kulübü çocuklar için internet ortamında “MASAL VE HİKAYE SAATİ” ile “ATÖLYE SAATİ” aktiviteleriyle faaliyetlerine önümüzdeki günlerde başlayacak.

İskeçe Türk Birliği Yumurcaklar Kulübü, gerçekleştireceği çalışmalarla 5 – 12 yaş grubundaki çocukların eğlenceli vakit geçirmelerinin yanı sıra, bilgi ve becerilerini geliştirmeleri için fırsatlar sunmayı hedefliyor.

Faaliyetler pandemi süresince internet ortamından, pandemi sonrasında yüz yüze yapılabilecek.

“İTB Yumurcaklar Kulübü” pandemiden sonra, etkinliklerini İskeçe Türk Birliği lokalinde yüz yüze de yapabilecek. Pandemi şartlarının ortadan kalkmasıyla çocuklara yönelik el becerileri, zeka oyunları, skeç – tiyatro, resim, müzik, masal ve hikaye okuma, film gösterimleri gibi faaliyet ve aktivitelerin yanı sıra zaman zaman çocuk annelerine yönelik olarak eğitim ve sağlık alanında bilgilendirici toplantılar gerçekleştirebilecek. Yumurcaklar Kulübü, İTB Resim ve Müzik kurslarıyla da ortak aktiviteler yapabilecek. Çocuklara yönelik faaliyet ve aktiviteler gerekli görüldüğü hallerde velilerin gözetiminde yapılacak.

“İskeçe Türk Birliği Yumurcaklar Kulübü”ne ilkokul çağındaki çocuklar, anne veya babalarıyla birlikte üye olabilecek ve sözkonusu faaliyetlere katılabilecek.

İskeçe Türk Birliği Yumurcaklar Kulübü’ne üye olmak veya internet üzerinden yapılacak etkinlikleri takip etmek isteyen çocuk velileri, İskeçe Türk Birliği sekreteryası ve Yumurcaklar Kulübü koordinatörleriyle 2541023614 numaralı telefondan ve i.t.b.1927@hotmail.com, elvankechagia@live.com, dilmperkehagia@gmail.com email adreslerinden irtibata geçebilir.

Haberin devamını oku

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Rastgele Haberler

Başa dön tuşu