Yunanistan Haber

“Hayatta En Hakiki Mürşit İlimdir” Sözüne Tamamen Katılıyoruz”

Prof. Dr. Uğur Şahin ve doktor Özlem Türeci, Selanik’teki “Atatürk Evi”ni ziyaret ederek hatıra defterine duygu ve düşüncelerini yazdı.

Covid-19 pandemisine karşı geliştirdikleri aşıyla tüm insanlığa önemli hizmet sununan Türk bilim insanları Prof. Dr. Uğur Şahin ve doktor Özlem Türeci, Selanik’e ayak basar basmaz ilk önce Selanik’te “Atatürk Evi”ni ziyaret etti.

Prof. Dr. Uğur Şahin ve doktor Özlem Türeci’yi Selanik’e gelişlerinde Türkiye’nin Atina Büyükelçisi Burak Özügergin ve Selanik Başkonsolosu Efe Ceylan karşıladı ve hep birlikte bir süre Başkonsoloslukta bir görüşme gerçekleştirdiler.

Türkiye’nin Atina Büyükelçiliği resmi twitter hesabında şu paylaşım yapıldı:

“Yunanistan ziyaretine Selanik’te Atatürk Evinden başlayan muhterem hocalarımız Prof. Dr. Uğur Şahin ve Özlem Türeci’yle Selanik Başkonsolosluğumuzda biraraya geldik.

Covid-19 pandemisine karşı geliştirdikleri aşıyla tüm insanlığa çok değerli hizmette bulunan Dr. Özlem Türeci ve Dr. Uğur Şahin’i Selanik ziyaretlerinde Başkonsolosluğumuzda ağırladık, birlikte Atatürk Evi’ni gezdik.

Değerli biliminsanları Dr. Türeci ve Dr. Şahin’e Selanik Başkonsolosluğumuzu ziyaretlerinden ve gösterdikleri ilgiden ötürü teşekkür ediyor, bundan sonraki çalışmalarında da başarılar diliyoruz.”

Türk bilim insanları Prof. Dr. Uğur Şahin ve doktor Özlem Türeci, Selanik’teki “Atatürk Evi”ni ziyaret ederek hatıra defterine duygu ve düşüncelerini yazdı.

Prof. Dr. Uğur Şahin ve doktor Özlem Türeci, “Atatürk’ün doğduğu yeri ziyaret etmek, Türk kökenli biliminsanları olarak bizler için bir onurdur.  Atatürk modern Avrupa’nın öncü liderlerinden biri olarak özgür düşünce ve bilimin insanlık için taşıdıkları temel değeri anladı. ‘Hayatta en hakiki mürşit ilimdir’ şeklindeki bilge sözüne tamamen katılıyoruz.” İfadelerini kullandı.

 

Haberin devamını oku

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Rastgele Haberler

Başa dön tuşu