Yunanistan Haber

“Hava Olumlu, Her İki Tarafta Da İyi Bir Ruh Hali Var”

"Tüm konularda çok fazla ilerleme var, bazılarında diğerlerinden biraz daha fazla."

Dışişleri Bakan Yardımcısı Frangoyannis, “Eleftheros Tipos tis Kiriakis” gazetesine verdiği röportajda Türkiye ile ilgili soruları yanıtladı.

Yunanistan Dışişleri Bakan Yardımcısı Kostas Frangoyannis röportajda, “Türkiye ile görüşmelerimizde tüm konularda büyük ilerlemeler var. Hava olumlu, her iki tarafta da iyi bir ruh hali var” değerlendirmesinde bulundu.

“Türkiye ile olumlu gündem tartışmaları şu ana kadar nasıl gelişiyor ve bundan sonraki adımlar neler olacak?” sorusuna şu yanıtı verdi.

“Türk mevkidaşım Bakan Yardımcısı Sedat Önal ile ilk kez Kavala’da ve ikinci kez Antalya’da olmak üzere iki kez görüştük. Bu toplantılarda öncelikle ele alacağımız 25 konuyu ve ilgili sektörleri gündeme getirme, ikinci olarak da çalışmaların, bizim tarafımız ve onların sorunlarının genel bir değerlendirmesini yapma fırsatı bulduk. Tüm konularda çok fazla ilerleme var, bazılarında diğerlerinden biraz daha fazla.

Ancak, bu girişimlerin her biri için bir eylem planının uygulanmasını yakında tamamlamak için dikkatimizi nereye odaklamamız gerektiğini görmek için bu toplantıların anlamı da budur. Ortam olumlu, her iki tarafta da iyi bir ruh hali var ve her iki taraf da somut eylemlerle, zaman çizelgeleri içinde teslim edilebilmesi için çalışma gruplarını oluşturdu.”

Haberin devamını oku

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Rastgele Haberler

Başa dön tuşu