Yunanistan Haber

Hafta Sonu Plajlar Açılıyor, Ama Nasıl?

Hafta sonu Rodop ilinde Fener ve Sarıyer plajlarının dolması bekleniyor.

Hafta sonu Rodop ilinde Fener ve Sarıyer plajları dolması bekleniyor.

Yunanistan 2020 yılı turist sezonunu asla kaçırmak istemiyor. Beklenen aşırı sıcak nedeniyle Yunanistan’da plajların 16 Mayıs’ta açılmalarına karar verildi. Meteorolojiden alınan bilgilere göre Yunanistan’da birçok bölgede hava sıcaklığı hafta sonu 40 dereceyi bulacak. Yunanistan genelinde 515 organize plaj 16 Mayıs’ta halka açılacak ancak yeni uygulamalara da uyulması gerekecek.

Sahillerde 1000 metrekaraye 40 kişi

Organize plajlara girişte müşteri sayısı kontrol edilecek, her 1000 metre karelik alana en fazla 40 kişinin girişine izin verilecek. Güneş şemsiyeleri arasındaki mesafe en az 4 metre olacak ve her bir şemsiye için en fazla iki şezlong kullanılacak. Şezlonglar her kullanımdan sonra görevliler tarafından dezenfekte edilecek.

Plajlardaki yiyecek içecek satışı sadece paket servisi ve kapalı ambalajlarda yapılacak. Alkollü içki satışı ise yasak olacak. Servis için bekleyen müşterilerin arasında en az 1,5 metrelik sosyal mesafe korunacak. Şezlonglara havlu serme zorunluluğu da getirilecek.

Öte yandan Yunanistan’da şehirlerarası dolaşım 18 Mayıs’ta serbest olacak. Adalara gidiş yasağının henüz kalkmadığı ülkede, Yunanistan’ın en büyük, Akdeniz’in 5. büyük adası Girit’e gidiş 18 Mayıs’tan itibaren mümkün olabilecek.

Yıl boyunca hizmet veren oteller 1 Haziran’da açılacak, ancak sezonluk çalışan oteller için henüz net bir tarih belirlenmedi. Son olarak sınır kapılarının açılmasına ilişkin koşullar için Brüksel’den gelecek kararlar bekleniyor.

 

Haberin devamını oku

Rastgele Haberler

Başa dön tuşu