Batı Trakya Haber

Gümülcine’de Koronavirüs Test Sonuçları Negatif Çıktı

Gümülcine’de değişik üç noktada gerçekleştirilen koronavirüs testlerinin sonuçlarının tamamının negatif olduğu açıklandı.

Kamu Sağlığı Ulusal Kurumu (EODY) tarafından yapılan açıklamaya göre, 24 Haziran Çarşamba ve 25 Haziran Perşembe günleri Gümülcine’de değişik üç noktada gerçekleştirilen koronavirüs testlerinin sonuçlarının tamamının negatif olduğu açıklandı.

Yarın, 29 Haziran Pazartesi günü, sabah 10:00’dan öğleden sonra 16:00’a kadar Doğu Makedonya–Trakya Halk Sağlığı Merkezi’nde (İKA binası karşısında) ve Gümülcine Belediyesi 1. Huzur evinde (kasaplar çarşısı yanında KAPİ) önlem amaçlı testlere devam edileceği belirtiliyor.

Koronavirüs pandemisinin Rodop ilini de etkilemeye başladığı ilk gününden itibaren başlatılan çalışmanın mimarlarından biri olan DMT Eyalet Başkanı Yardımcısı Ahmet İbram, bölgedeki vatandaşlara bir kz daha seslenerek, “Tüm dünya genelinde devam eden bu mücadelede sabırlı olup, önlemlere uyarak, tedbiri elden bırakmıyoruz” diyerek test yapmaları çağrısında bulunuyor.

Haberin devamını oku

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Rastgele Haberler

Başa dön tuşu