Yunanistan Haber

Gümülcine Hastanesinde Isınma Mazotu Kalmadı!

Gümülcine hastanesinde mazot kalmadı. Klima ile idare edilmeye çalışılıyor.

Koronavirüsün dalga dalga insanların üzerine geldiği Rodop ilinde Gümülcine hastanesinde mazot kalmadı. Klima ile idare edilmeye çalışılıyor.

Rodop SYRIZA Partisi Milletvekili Dimitris Haritu, Yunanistan Sağlık Bakanı’ndan Gümülcine Sismanoglio Devlet Hastanesi’nin finanse edilmesi için gerekli adımları derhal atmasını talep etti.

Hastanenin mazot sorunu Yunanistan Parlamentosu’na kadar vardı. Parlamentoya sunulan ve Doğu Makedonya-Trakya bölgesindeki diğer milletvekilleri tarafından da imzalanan soru önergesinde, Gümülcine Sismanoglio hastanesinde merkezi ısıtma sisteminin ısınmada kullanılan akaryakıtın (mazot) yetersiz olması nedeniyle çalışmadığı, bu durumun da hastaların ve sağlık çalışanlarının verdikleri mücadeleden dolayı haysiyetini rahatsız ettiği belirtiliyor.

Bölgeyi kasıp kavuran ikinci Koronavirüs pandemisi dalgasının ortasında yaşanan bu inanılmaz gerçek, hastane idaresi tarafından da yapılan açıklamalarla doğrulandı. Ancak durumun şimdilik klima sistemi ile idare edilmeye çalışıldığı ileri sürülüyor.

Haberin devamını oku

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Rastgele Haberler

Başa dön tuşu