Yunanistan Haber

Gözlem Kulesinin İnşaatına Başladı

Yunanistan-Türkiye Meriç sınırında Dimetoka'nın Kuleliburgaz (Pithion) köyüne yüksek gözlem kulesinin inşaatına başladı.

Yunanistan-Türkiye Meriç sınırında Dimetoka’nın Kuleliburgaz (Pithion) köyüne yüksek gözlem kulesinin inşaatına başladı.

Öte yandan Yeni Bosna (Nea Visa) Çörekköy (Kastanies) arasına 12 km ve Ferecik (Feres) bölgesine 27 km’lik 5 metre yükseklikteki demir çitin yapım çalışmaları ise aralıksız devam ediyor.

Aynı zamanda, her bölgenin daha iyi kontrolü için Yunanistan-Türkiye sınırının bazı kısımlarında yeni yüksek anti-balistik gözlem kuleleri inşa edilmeye başlandı.

Bu gözlem kulelerinin yapımı sayesinde silahlı kuvvetler, polisle işbirliği içinde, Meriç Nehri ve genel olarak Yunanistan-Türkiye sınırında kaçak göçmenler ve kaçakçılar tarafından yapılan şüpheli hareketler daha iyi izlenecek, aynı zamanda Türkiye’ye ait insansız hava araçlarının bölgede uçuşları tespit edilecek.

Dimetoka’nın Kuleliburgaz (Pithion) köyünde yapımına başlanan yüksek gözlem kulesinin yüksekliğinin 30-40 metreyi bulacağı ve elektronik izleme sistemleri ile donatılacağı belirtiliyor.

 

Haberin devamını oku

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Rastgele Haberler

Başa dön tuşu