Yunanistan Haber

Göçmenler Ağaçtan İbadet Yeri Yaptı

Moria göçmen kampında bulunan göçmenler kendi imkanlarıyla tapulu araziye ibadet yeri yaptı.

Moria göçmen kampında bulunan göçmenler kendi imkanlarıyla tapulu araziye ibadet yeri yaptı. Yunan basını buna “cami yaptılar” diyerek haber yaptı.

Midilli adasında Moria göçmen kampında bulunan göçmenler, ibadet yerleri olmadığından dolayı kendi imkanlarıyla ağaçtan cami yaptı. Kampın yanında bulunan boş bir araziye kendi imkanlarıyla ağaçtan oldukça büyük bir ibadet yeri yapan göçmenlere ilk tepki arazi sahibi olduğunu ileri süren Maria Komninaki’den geldi. Komninaki şahsına ait sosyal paylaşım sitesinde fotoğraf paylaştı ve kendi yorumunu yaptı.

Maria Komninaki şu ifadeleri kullandı:

“Bu sabah polis ve Tapu Kadastro Dairesi Kaçak Yapılar Müdürlüğü’nün yetkili memuru ile birlikte şahsıma ait araziye gittik. Araziye geçmek olumsuz koşullar altında oldukça zor oldu, çünkü çöpler ve her türlü pislikten geçmek zorunda kaldık. Karşılaştığım manzara karşısında hayretler içinde kaldım. Üç ay önce başlattıkları kaçak ağaç yapı cami olmuş. Bölgeyle temas halinde olanlar bunu bilmiyorlar mı? İmamın ezan okumasını hiç duymamışlar mıydı? Kurulan yapıyı hiç görmediler mi? Yetkili makamlar onlarla bütün bunlar hakkında hiç konuştu mu? Bazıları için evler inşa etmek ne kadar kolay ve başkaları için haklarını bulmak ne kadar zor. Tek istediğim şey mülkümü geri almak.”

 

Haberin devamını oku

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Rastgele Haberler

Başa dön tuşu