Batı Trakya Haber

Gençler Azınlığı Temsil Etmeye Devam Ediyor

BTAYTD Yönetim Kurulu Genel Sekreteri Meltem Giritli ve BTAYTD üyesi Kerem Abdurahimoğlu eğitim toplantısına katıldı.

BTAYTD Yönetim Kurulu Genel Sekreteri Meltem Giritli ve BTAYTD üyesi Kerem Abdurahimoğlu, FUEN’in düzenlediği “Çevrimiçi ve Çevrimdışı İletişim – Ağ Oluşturma, Kanalları, İpuçları ve Püf Noktaları” eğitim toplantısına katıldı.

FUEN’in “Kendini Geliştir” programının dördüncü modülü 02 ile 03 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirildi. Kapasite geliştirme programı korona virüs nedeniyle çevrimiçi gerçekleştirildi. Bu çevrimiçi eğitimde katılımcılar “Çevrimiçi ve Çevrimdışı İletişim, Ağ Oluşturma, Kanalları, İpuçları ve Püf Noktaları” hakkında eğitim aldı.

Düzenlenen bu eğitim programına Batı Trakya Azınlığı Yüksek Tahsilliler Derneği’ni temsilen BTAYTD Yönetim Kurulu Genel  Sekreteri özel eğitimci Meltem Giritli ve BTAYTD Üyesi Yüksek Lisans öğrencisi Kerem Abdurahimoğlu katıldı.

Çevrimiçi eğitimin amacı, Azınlık Kurumlarının yeni ilişkiler kurma ve koşullara göre hem çevrimiçi hem de çevrimdışı toplumun aktif parçaları olma kapasitesini geliştirmektir.

Robert Schuman Enstitüsü Direktörü, Gabor Berczeli’nin açılış konuşması ile başlayan webinar uzman sunumları ile devam etti.

Webinar’ın ilk iki oturumunda çevrimdışı ve çevrimiçi varlığını inşa etmek, kendi profil ve özgeçmişini oluşturmak için en iyi uygulamalar, bölgesel veya küresel ölçekte hedef kitleye ulaşabilmek üzerine uzman Daniel Faraci tarafından bir sunum yapıldı ve görüş alışverişinde bulunuldu.

Webinar’ın son iki oturumunda ise uzman Peter Kovacs, ağ kurma anlayışı, strateji ve uygulamaları hakkında geniş bilgi verdi. Farklı azınlık derneklerinden  temsilcilerin hazır bulunduğu webinarda azınlık derneklerinin karşılaştığı sorunlar tartışıldı.

Etkinlik, son bölümde genel değerlendirme ve önerilerin paylaşılmasıyla son buldu.

Haberin devamını oku

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Rastgele Haberler

Başa dön tuşu