Yunanistan Haber

Fransa, Yunanistan’a Fırkateyn Yapımına Başladı

Yunanistan’a teslim edilecek Belharra olarak bilinen yeni Firkateynlerin yapımına başlandı.

Yunanistan’a teslim edilecek Belharra olarak bilinen yeni Firkateynlerin yapımına başlandı.

Fransız üretici Naval Group’un Lorient bölgesindeki tersanelerinde bulunan özel savunma analisti Xavier Vavasseur’un sosyal medyadaki yayını “Viral” oldu ve FDI Belharra olarak bilinen yeni Firkateyn’in metal konstrüksiyonunun ilk plakalarını gösteren bir fotoğrafı yükledi.

Xavier Vavasseur paylaşımında, bu metal plakaların üretim sırasına göre, geleceğin Yunan Fırkateyni olacak ikinci gemi olduğunu vurguluyor.

Anlaşmaya göre, ilki Fransız Donanması’na, üretim hattından inşa edilecek sonraki üç fırkateyn ise Yunanistan Donanması’na entegre edilmek üzere Yunanistan’a teslim edilecek.

Öte yandan Naval Group CEO’su Eric Pommellet, bu sembolik olay vesilesiyle yaptığı konuşmada, dijital çok amaçlı Fırkateynlerin muazzam yeteneklerine değinirken, aynı zamanda Yunanistan’ın Donanmasını güçlendirerek ülkenin egemenliğini güvence altına almak için yaptığı, stratejik öneme sahip bir seçime atıfta bulundu.

Naval Group CEO’su Eric Pommellet yaptığı değerlendirmede, “doğrudan yabancı yatırım satın alma programında, Yunan savunma sanayii tarafından bir projenin üstlenilmesine, Kourites (Yunan mitolojisinde Kuritler İblislerdi=Şeytanlar Kourites olarak adlandırılan Giritliler) için müzakerelere ve Yunanistan’da bir teknoloji transferi ve gemi inşa projesi çerçevesinde Gowind gemi inşasının geleceğine işaret ediyor.” İfadelerini kullandı.

 

Haberin devamını oku

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Rastgele Haberler

Başa dön tuşu
EnglishGermanGreekTurkish