Yunanistan Haber

“Fransa İle Anlaşmaya “Evet” Oyu Veriyoruz”

Milletvekilleri İlhan Ahmet ve Burhan Baran'ın KİNAL Partisi Başkanı Fofi Gennimata’nın Türkiye’ye karşı takındığı tavır ve izlediği politika aynı.

Milletvekilleri İlhan Ahmet ve Burhan Baran’ın KİNAL Partisi Başkanı Fofi Gennimata’nın Türkiye’ye karşı takındığı tavır ve izlediği politika, aynen bilindiği üzere Fransa ile yapılan anlaşmada da bir kez daha ortaya çıktı.

Milletvekilleri İlhan Ahmet ve Burhan Baran’ın KİNAL Partisi Başkanı Fofi Gennimata, Yunanistan-Fransa Anlaşması’nın onaylanmasına ilişkin tartışmalar bağlamında Meclis’te yaptığı konuşmada, “Savunma ve güvenliğin temellerini attığı için anlaşmaya “Evet” yönünde karar aldıklarını söyledi.

Gennimata Parlamentodaki konuşmasında şu ifadeleri kullandı:

“Türkiye’nin duruşunu ele alacak yeni bir ulusal stratejiye ihtiyacımız var.”

“Donanmanın güçlendirilmesi için “Evet” oyu verdiğimiz gibi, savunma ve güvenliğin temelini oluşturduğu için Fransa ile anlaşmaya “Evet” oyu veriyoruz. Özellikle Türkiye’nin şu anda zorlukları tırmandırdığı bir zamanda Fransa ile yakın ilişkilere sahip olmak bizi ilgilendiriyor.

Türkiye’nin duruşunu ele alacak yeni bir ulusal stratejiye ihtiyacımız var. Sonunda Yunanistan’ın çıkarlarını tartışmak için bir masaya oturalım Sayın Miçotakis. “Fransa ile yapılan anlaşmanın 19. yüzyılın kağıt üzerinde kalan benzer anlaşmalarını andırdığını iddia edenler haklı görülmemelidir.”

Haberin devamını oku

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Rastgele Haberler

Başa dön tuşu
EnglishGermanGreekTurkish