Yunanistan Haber

Fofi De Konuştu: “Türkler Harekete Geçerse Hemen Ve Kararlı Bir Şekilde Cevap Vereceğiz”

"Ulusal haklarımız müzakere edilemez."

Rodop Milletvekili İlhan Ahmet’in KİNAL (eski PASOK) Partisi Başkanı Fofi Gennimata, partisinin Merkez Yürütme Kurulu toplantısında milletvekillerine yönelik yaptığı konuşmada, “Türkler harekete geçerse hemen ve kararlı bir şekilde cevap vereceğiz” dedi.

“Türkiye Akdeniz ve Ege’deki yasadışı planlarını gerçekleştirebilmesi için ülkemizi istikrarsızlaştırmak istiyor.”

Gennimata konuşmasında şunları dile getirdi: “Türkiye’nin anlaşmaları revize etme planları var. Akdeniz ve Ege’deki yasadışı planlarını gerçekleştirebilmesi için ülkemizi istikrarsızlaştırmak istediği açıktır. Hepimiz çok dikkatli ve sorumlu olmalıyız. Artık Türkiye’nin tahrikleri tehlikeli boyutlara ulaşıyor ve hükümetten, “eğer Türkiye laftan uygulamaya geçerse acilen ve kararlılıkla cevap vereceğiz” mesajını vermesini istiyoruz.

Ulusal haklarımız müzakere edilemez. Bu yüzden içeride sağlam bir cepheye ihtiyaç duymakta ısrar ediyorum. Sadece ülkenin içine yönelik değil, aynı zamanda tüm müttefiklerimizin ve ortaklarımızın sorumluluklarını üstlenmeleri için güçlü bir mesaj verilmelidir. Duyurular yeterli değildir. Bizim tarafımızdan yaptırımlara ihtiyacımız var ve bu yüzden hükümet gecikmeden komşu ülkelerle MEB anlaşmalarına devam etmeli ve doğrudan İtalya ve Mısır’a atıfta bulunuyorum.

Sürekli uyanık kalmaya ihtiyacımız var. Son zamanlarda, Savunma ve Dış Politika arasındaki yanlış kullanım hareketleri, yanlış temsil, geri kalmışlık ve sürtüşmeler bu ihtiyacı daha da artırmıştır ve anlayış ve uzlaşma yönünde ilerlemek Başbakan’ın sorumluluğundadır.

Hiç kimse Miçotakis’e ulusal meselelerde boş çek vermemiştir. Sözde esneklik taktiği, iyi bir çocuğun tutumuna hizmet edebilir, ancak geçmişte gösterildiği gibi, ulusal çıkarları etkili bir şekilde desteklemez. İmtiyazlara ve tavizlere yol açar.”

Haberin devamını oku

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Rastgele Haberler

Başa dön tuşu
EnglishGermanGreekTurkish