Yunanistan Haber

Ferecik Sınır Bölgesine 26 Km’lik Yeni Duvar

Hükümetin Meriç (Evros) İlindeki Yunanistan-Türkiye sınırındaki metal çiti 26 km daha uzatacağını duyurdu.

Yunanistan Vatandaşı Koruma Bakanı Takis Theodorikakos, Parlamento’da yaptığı konuşmada, Yunanistan sınırını korumak ve yasadışı göç akışını önlemek için alınan önlemlere değindi.

Yunanistan Vatandaşı Koruma Bakanı Takis Theodorikakos’un Parlamento Ulusal Savunma ve Dışişleri Komisyonu’nda yaptığı konuşmada, hükümetin Meriç (Evros) İlindeki Yunanistan-Türkiye sınırındaki metal çiti 26 km daha uzatacağını duyurdu.

Bakan Theodorikakos konuşmasında, Kumçiftliği (Orestiada) Çörekköy (Kastanies) Kuzey Meriç bölgesindeki mevcut yapay engelin (çit) onarımı ve toplam uzunluğu yaklaşık 26 km olan Ferecik (Feres) bölgesine yeni bir metal çitin inşasına başlanacağını belirtti.

Bakan Theodorikakos konuşmasında şu ifadeleri kullandı: “Mart 2020’de Evros’ta (Meriç Sınırı) yaşananlar artık herkes tarafından biliniyor. Bu, yasadışı göçmenlerin ve mültecilerin Yunanistan topraklarına girmek için kendiliğinden bir girişimi değil, Türk makamları tarafından yasadışı göçmenleri kullanarak Yunan sınırlarını kitlesel olarak ihlal etme niyeti olan organize bir operasyondu.”

 

Haberin devamını oku

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Rastgele Haberler

Başa dön tuşu
EnglishGermanGreekTurkish