Yunanistan Haber

Elevsina’dan Sonra Skaramanga’yı Da Alıyor

Amerika Yunanistan’da dur durak bilmiyor, tersaneler ve limanları satın almaya devam ediyor.

Amerika Yunanistan’da dur durak bilmiyor, tersaneler ve limanları satın almaya devam ediyor.

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) bir yandan limanları diğer yandan da tetsaneleri ele geçirmeye devam ediyor. Elevsina tersanesinin ardından, her ikisini birleştirmek için Skaramanga tersanelerini satın almak istiyor. ABD’nin hedefi, Avrupa’nın en büyüğünü devasa bir tersane inşa etmek istiyor.

ABD burada Donanmaya katılacak 4 yeni fırkateynin inşasını (ilki ABD’de Wisconsin’de yapılması planlandığı için kesin olarak 3) Yunanistan’daki tersanelerde yapmayı hedefliyor. Ayrıca Yunanistan’daki tersaneleri de 6. Filo’nun bakım merkezi haline getirmeyi planlıyor.

Genel müdür Adam Boehler başkanlığındaki Amerikan Devlet Finans kuruluşu International Development Finance Corporation (DFC) yöneticilerinin, Amerikan İhracat-İthalat Bankası başkanı Kimberly Reed ve ABD Uluslararası Kalkınma Ajansı müdür yardımcısı bayan Bonnie Glick ile birlikte Elevsina tersanelerinde ziyaretinden sonra, 21 Eylül tarihinde ONEX şirketi başkanı Panos Ksenokostas Washington’da Skaramanga tersanelerini konusu görüştü.

Görüşme sonrasında DFC Genel müdürü Adam Boehler twitter hesabından, “Geçen hafta Yunanistan’da kaydettiğimiz ilerlemeye devam ediyoruz. Bugün Panos Ksenokostas ile görüştüm ve yatırımı konuştuk” paylaşımında bulundu.

 

Haberin devamını oku

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Rastgele Haberler

Başa dön tuşu