Yunanistan Haber

Egnatia Otoyolu TIR’lara Kapandı

3.5 tondan yukarı olan kamyon ve TIR gibi ağır vasıta araçların otoyolda seyir halinde olmaları yasaklandı.

3.5 tondan yukarı olan kamyon ve TIR gibi ağır vasıta araçların otoyolda seyir halinde olmaları yasaklandı.

Kuzey Yunanistan’da etkili olan kötü hava şartları nedeniyle Kipi sınır kapısından İgumeniça’ya kadar olan Egnatia Otoyolu boyunca 3.5 tondan yukarı olan kamyon ve TIR gibi ağır vasıta araçların otoyolda seyir halinde olmaları yasaklandı.

Yunanistan Emniyet Teşkilatı Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada, “bugün saat 13:00’dan (13 Şubat 2021 Cumartesi) itibaren, Egnatia Otoyolu boyunca Evros (Meriç) Kipi’den İgumeniça’ya kadar 3,5 tonun üzerinde kamyonların hareketinin, yaklaşan şiddetli hava koşulları nedeniyle yasaklanmıştır” ifadelerine yer veriliyor.

Türkiye tarafı da duyuru yaptı

Trakya Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürlüğünden “önemli duyuru” notuyla yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“Kipi Gümrük Müdürlüğünden alınan bilgi doğrultusunda, yoğun kar yağışı nedeniyle bugünden itibaren hava koşulları normale dönene kadar İpsala Sınır Kapısı’ndan geçmek isteyen tır araçlarının Yunanistan’a girişine Kipi Gümrük İdaresince izin verilmeyecektir.

Hava koşulları normale dönmesiyle Kipi Gümrük Kapısı’nın tekrardan açılacağı tarih ayriyeten bildirilecek olup İpsala Sınır Kapısı’nı kullanacak şoförlerin bölge müdürlüğümüze bağlı diğer gümrük kapılarına yönelmesi gerekmektedir.”

Haberin devamını oku

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Rastgele Haberler

Başa dön tuşu