Batı Trakya Haber

Eğitim Müdürü Bantikos’u Ziyaret Ettiler

Trakya Azınlık Okulları Encümenler Birliği Derneği ve Milletvekilleri, Doğu Makedonya Trakya Eyaleti Eğitim Müdürü Kostas Bantikos’u makamında ziyaret etti.

Trakya Azınlık Okulları Encümenler Birliği Derneği ve Milletvekilleri, Doğu Makedonya Trakya Eyaleti Eğitim Müdürü Kostas Bantikos’u makamında ziyaret etti.

Ziyaret ile ilgili şu yazılı açıklama yapıldı:

“Azınlık Okulları Encümen Heyetleri Seçimlerinin dördüncü kez ertelenmesi veliler üzerinde ciddi bir huzursuzluk yaratmıştır. Bunun üzerine bugün 08 Şubat 2021 saat 11:30’da, Doğu Makedonya Trakya Eyaleti Eğitim Müdürü Kostas Bantikos’u makamında ziyaret ettik.

Bu ziyarete Azınlık Okulları Encümenler Birliği Derneği Başkanı Avukat Ercan Amet, KINAL Partisi Rodop Milletvekili İlhan Ahmet, İskeçe Muzaffer Salihoğlu Azınlık Lisesi Encümen heyeti üyesi Avukat Ahmet Kara ve SİRİZA İskeçe Milletvekili Hüseyin Zeybek katılmışlardır.

Ülke çapında COVİD -19 vakalarının en üst sevide olduğu geçtiğimiz Aralık ayında seçimlerin ilan edildiğini, okulların kapalı olması ve sağlıklı bir şekilde velilere duyurulamadığı da dikkate alınarak, adaylık için başvuru sürelerinin uzatılmadığını, ama seçimlerin tedbirler çerçevesinde okulların açık olmasına rağmen dördüncü kez ertelenmesinden duyduğumuz rahatsızlığı dile getirdik. 23 Şubat 2021 tarihinde gerekli tüm tedbirler alınarak seçimlerin yapılmasını talep ettik.

Ayrıca Pandemi gerekçe gösterilerek seçimlerin  tekrar ertelenme olasılığını da değerlendirdik. Bu durumda da F.8.2/6/11942/1-12-2020 protokol numaralı ve tarihli seçim ilan kararının ve o karara istinaden yapılan atamaların  iptal edilmesini ve encümen heyetlerini görev sürelerinin 31 Aralık 2021’e kadar uzatılmasını talep ettik Milletvekillerimizin de konuyu yakından takip ettiği, konunun meclis gündemine de geldiği dile getirilmiştir.

23 Şubat 2021 tarihinde Covid-19’dan korunmak için gerekli tüm tedbirler alınarak seçimlerin yapılmasını beklediğimizi , bunun takipçisi olacağımızı dile getirdik.

Bu vesile ile KINAL partisi Rodop Milletvekilimiz İlhan Ahmet’e ve SIRIZA partisi İskeçe Milletvekilimiz Hüseyin Zeybek’e katkılarından dolayı teşekkür ediyoruz.”

Kamuoyuna Saygılarımızla

Trakya Azınlık Okulları Encümenler Birliği Derneği

Yönetim Kurulu

Haberin devamını oku

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Rastgele Haberler

Başa dön tuşu