Yunanistan Haber

Ege’de Rafale Sayısı 24’e Çıkıyor

Fransa'dan 18 adet Rafale tipi savaş uçağı alan Yunanistan, filosunu 24’e çıkarıyor.

Fransa’dan 18 adet Rafale tipi savaş uçağı alan Yunanistan, filosunu 24’e çıkarıyor.

Fransa’dan 18 adet Rafale tipi savaş uçağı alan Yunanistan, filosunu genişletiyor. Bu kapsamda, Başbakan Miçotakis, 18’den 24’e çıkarılacağını duyurdu.

Yunanistan Başbakanı Kiriakos Miçotakis, bu yıl 85’incisi düzenlenen Selanik Fuarı açılışında konuştu. Geçen yıl karşılaşılan ulusal sorunlara karşı Atina’nın aktif bir diplomasi yürüttüğünü ve savunma gücünün artırıldığını savunan Başbakan Miçotakis, geçen yıl 18 adet Rafale tipi savaş uçağı alınacağını duyurduğunu anımsatarak bu sayının yakın zamanda 24’e çıkacağını kaydetti.

 

Başbakan Miçotakis, fuarda yaptığı konuşmada vergi indirimi, genç istihdamının teşviki, artan enerji fiyatlarına karşı halka verilecek destek gibi ekonomiyi canlandırmaya yönelik politikaları açıkladı. Miçotakis, gençlerin son on yıllık süreçte ekonomik kriz, Koronavirüs (Kovid-19) salgını ve doğal afetler gibi birçok sorunla karşı karşıya kalan nesil olduğuna dikkati çekerek genç istihdamını artırmaya yönelik hükümet programını da açıkladı.

Daha önce hiç iş tecrübesi olmayan gençlerin 29 yaşını geçmemek kaydıyla, özel sektör tarafından istihdam edilmesi halinde 6 ay boyunca 600 Euro’su işverene, 600 Euro’su gençlere olmak üzere toplam 1.200 Euro’luk destek verileceğini söyledi.

Miçotakis, 15-17 yaş grubu gençlere, Kovid-19’a karşı aşı olmaları halinde 50 GB ücretsiz internet sözü verdi ve özel iletişim vergisinde de indirime gidileceğini bildirdi.

Haberin devamını oku

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Rastgele Haberler

Başa dön tuşu
EnglishGermanGreekTurkish