Yunanistan Haber

Drama Gece Yarısı Dolu Felaketini Yaşadı

Yarım saat boyunca aralıksız yağan dolu bazı bölgelerde yaklaşık 30-40 santim kalınlığa ulaştı.

Drama’ya gece boyunca dolu yağdı. Yağan dolu yollarda ulaşıma sorun açınca Belediyeye ait iş makineleri devreye girdi. Yarım saat boyunca aralıksız yağan dolu bazı bölgelerde yaklaşık 30-40 santim kalınlığa ulaştı.

Dolu sonrası başlayan yoğun sağanak yağmur ise birçok ev ve işyerin vede bodrum katların suyla dolmasına sebep oldu. Fırtına ise bazı ağaçların devrilmesine neden oldu. İtfaiye ve Belediye ekipleri gece boyunca çalışmalara devam etti.

Drama Belediye Başkanı Hristodulos Mamsakos sabah katıldığı bir radyo programında şöyle konuştu: “Adeta gökler açıldı ve gördüğümüz şeyin gerçek olup olmadığını merak ettik. Bu kadar dolu yağışı uzun yıllar görmedik, yaşamadık.Gece yarısı saat 01:30’da başladı ve bir saat içinde tüm yollar doldu ve aynı zamanda her şeye zarar verdi. Sabah aldığım bilgilere göre bazı bölgelerde ekili arazilere büyük zarar vermiş. Sabahtan beri İçişleri Bakanı Yardımcısı Theodoros Livanos ile irtibat halindeyiz. Gerekenin yapılması için elimizden geleni yapıyoruz.”

 

Haberin devamını oku

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Rastgele Haberler

Başa dön tuşu
EnglishGermanGreekTurkish