Yunanistan Haber

“Dimokratia” Gazetesi’nden Çirkin ve Çok Ağır Hakaret!

Bu denli yapılan çirkin saldırı ve ağır hakaretten dolayı esefle kınadığımızı belirtiyor, derhal özür dilemeye davet ediyoruz!

Yunanistan’da yayımlanan “Dimokratia” gazetesi, 18 Eylül 2020 Cuma günkü baş sayfasında Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a ve dolayısıyla da bir devlet başkanına çok çirkin ve en ağır şekilde hakarette bulunan bir başlıkla çıktı.

Gazetenin başlığında ağır küfür yer alırken, üst başlıkta da “Sultanın” şhizofrenik taleplerine Yunanistan nasıl cevap vermesi gerekirdi” yazısı yer alıyor. Gazete Yunanistan’da aşırı sağ ve ırkçı yayınlarıyla biliniyor ve günlük yaklaşık 5.000 tirajı var. Ayrıca elektronik ortamda da yayın yapıyor.https://www.dimokratianews.gr/

BİRLİK Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni vede Avrupa Gazeteciler Derneği Yunanistan Temsilcisi İlhan Tahsin olarak, “Dimokratia” (Demokrasi) gazetesini, bir devlet adamına bu denli yapılan çirkin saldırı ve ağır hakaretten dolayı esefle kınadığımızı belirtiyor, derhal özür dilemeye davet ediyoruz!

Saldırı nereden gelirse gelsin, kime gelirse gelsin, basın özgürlüğü adı altında devlet adamlarına yönelik yapılan bu tür çirkin saldırıların basın ilkeleriyle, hele hele bir Avrupa Birliği ülkesi olan Yunanistan’da asla bağdaşmadığını bir kez daha hatırlatırız.

 

Haberin devamını oku

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Rastgele Haberler

Başa dön tuşu