Yunanistan Haber

Dikkat! Çocukların Havayoluyla Seyahatlerinde Değişiklik Yapıldı

Yeni değişiklik uygulaması 14 Eylül 2021 tarihinden itibaren başlamış bulunuyor.

Yunanistan Sivil Havacılık Kurumu tarafından yapılan açıklamaya göre, 4 – 11 yaş arası çocukların iç ve dış hatlarda havayolu ile seyahat edebilmeleri için son 24 saat önceden yapılmış negatif Koronavirüs testi (self-test) ibraz etmeleri gerekiyor.

Bu yaş sınırı daha önce 5 – 11 olarak uygulanıyordu. Bu yeni değişiklik uygulaması 14 Eylül 2021 tarihinden itibaren başlamış bulunuyor.

12 yaş ve üstü yolcuların aşağıdaki koşullardan birini karşılaması gerekir:

COVID-19 aşısını yaptırmış ve en az on dört (14) günlük süreyi tamamlamış bir aşı sertifikası ibraz etmeleri gerekiyor. Aşı sertifikası, kişinin adını, uygulanan aşının türünü ve doz sayısını içermesi zorunlu. Avrupa dijital COVID-19 sertifikası (EU DIGITAL COVID-19 CERTIFICATE).

İlk pozitif testten otuz (30) gün sonra hastalığı geçirdiğinize dair düzenlenmiş bir sertifika ve geçerliliği testten sonra yüz seksen (180) güne kadar süresi olduğunu gösteren bir belge.

İç hatlar uçuşunda uçağa binmek için aşılanmamış yolcular, tarifeli uçuş saatinden kırk sekiz (48) saat önceden COVID-19 hızlı tanı testi yapmış ve sonucu ibraz etmeleri gerekir.

Dört (4) ila on bir (11) yaş arasındaki çocuklar, devlet tarafından ücretsiz olarak sağlanan ve tarifeli uçuş saatinden yirmi dört (24) saat öncesine kadar gerçekleştirilen bir self-test yaparak hava seyahatlerini gerçekleştirebilirler.

Yurt dışından gelen yabancılar aşı belgesini veya hastalık belgesini veya negatif test sonucunu Yunanca, İngilizce, Fransızca, Almanca, İspanyolca, İtalyanca veya Rusça olarak sunabilirler. Ön koşul, belgelerin bir kamu kurumu tarafından ve ilgili mevzuata uygun olarak düzenlenmiş olmasıdır. Bu kontroller yurtdışında yapılmışsa ve uçağa biniş sırasında geçerliyse, ilgili sertifikalar Yunanistan’a girişlerine izin verilen koşullar altında kabul edilir.

Havalimanlarında geliş gidişlerinde ve uçuşlarda personel ve yolcuların koruyucu maske takması zorunludur. Bir yolcunun maske takmaması durumunda uçağa binmesine izin verilmeyecek.

Haberin devamını oku

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Rastgele Haberler

Başa dön tuşu