Batı Trakya Haber

Derneğe Saldırdılar, Camları Kırdılar!

Selanik bölgesinde yaşayan Batı Trakya Türkleri’nin kurduğu Derneğe kimliği belirsiz kişi veya kişler tarafından saldırı yapıldı.

Selanik bölgesinde yaşayan Batı Trakya Türkleri’nin kurduğu Derneğe kimliği belirsiz kişi veya kişler tarafından bu sabaha karşı saldırı yapıldı.

İmathia (Veria) ili Müslümanları Eğitim, Kültür ve Spor Derneği’ne bu sabaha karşı kimliği belirsiz kişi veya kişilerce saldırı yapıldı. Yapılan saldırıda derneğin camları kırıldı.

Görgü tanıklarının verdiği ifadeye göre, 25 Eylül 2020 Cuma günü sabaha karşı saat 04:00 civarında kimliği belirsiz kişiler araçla deneğin önüne gelerek kapıyı zorladıkları ve ardından da camlarını kırdıktan sonra hızla olay yerinden uzaklaştıkları belirtiliyor.

Yaşanan bu saldırı olayıyla ilgili saldırıyı yapanların yakalanması için polis araştırma soruşturma başlattı.

Yapılan bu saldırı ile ilgili Dernek Başkanı Hüseyin Hüseyinoğlu, şu açıklamayı yaptı.

“Üzülerek ifade etmek isterim ki bugün Derneğimize meçhul bir saldırı yapılmıştır. Saldırının ardından asayişin sağlanması için karakola faillerin tespit edilmesi gerekçesiyle Dernek Başkanı olarak girişimlerde bulunup ifademi vermiş bulunmaktayım. Birlik, beraberlik ve kardeşlikten yana olduğumuzu beyan ederken yetkililerin saldırıyı bir an önce açıklığa kavuşturup aydınlatmalarını temenni ediyorum.”

Saygılarla Dernek Başkanı Hüseyin HÜSEYİNOĞLU…

 

Haberin devamını oku

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Rastgele Haberler

Başa dön tuşu
EnglishGermanGreekTurkish